Як встановлювати труби для опалення.

Опалення будинку в наших широтах - обов'язкова річ. Якщо котел називають серцем опалювальної системи будинку, то труби - це судини. Великий популярність користуються труби з полімерних матеріалів. При їх монтажі не потрібно складного обладнання. Поліпропіленові труби при доступній ціні стійкі до розморожування: на них не виникає тріщин, не відбувається розривів. Вони надійні по своїй системі зварювання, що не піддаються корозії і мають естетичний вигляд.
Вам знадобиться
  • - труби
  • - фітинги
  • - тефлонова стрічка
  • - інструменти для виконання з'єднань
  • - пластикові пробки
Інструкція
1
Приступаючи до установки системи, огляньте труби і з'єднувальні елементи. Використовуйте в роботі тільки ті з них, які не були забруднені або пошкоджені в результаті зберігання або транспортування. Мінімальна температура, при якій можна монтувати поліпропіленові труби становить 5 градусів вище нуля. При більш низьких температурних показниках забезпечити якісне з'єднання буде вкрай складно.
2
Також враховуйте температуру навколишнього середовища при згинанні труб без нагріву - вона повинна бути не нижче + 15 ° С. Найменший радіус вигину труби діаметром від 16 до 32 мм дорівнює восьми діаметрам згинається труби. Виробляєте перетин трубопроводів за допомогою особливої деталі, яка зветься перехрещуванням.
3
Для з'єднання деталей з поліпропілену скористайтеся поліфузной, стикового зварюванням, зварюванням із застосуванням електрофітінгов. При зварюванні утворюється високоякісний гомогенний шов. Використовуйте при виконанні з'єднання підходящі інструменти.
4
На поліпропіленових деталях різьблення нарізати не можна, тому використовуйте відповідні фітинги. Для ущільнення нарізного сполучення застосовуйте тефлонову стрічку або інші ущільнювальні нитки. Металевий трубопровід, який розташований за комбінованим фитингом, не можна з'єднувати пайкою або зварюванням поблизу вузла, щоб запобігти перенесення тепла на нього.
5
Тимчасовий оздоблювальних робіт перекривайте настінні коліна та інші деталі, призначені для під'єднання до системи водорозбірної арматури, пластиковими пробками з різьбленням.
6
Виберіть спосіб кріплення залежно від виду опор: рухомою і нерухомою. При кріпленні за допомогою рухомих опор трубопровід не має можливості ухилятися від осі траси, але може здійснювати компенсаційні руху (стиснення, розширення). Труби кріплять хомутом на підвісці, укладанням трубопроводу в ізоляцію. При кріпленні за допомогою нерухомої опори (за допомогою муфт, установкою скоби між фітингами і т.д.) у трубопроводу відсутня можливість компенсації.
7
Мінімальний ухил, з яким монтується трубопровід, повинен становити 0,05% у напрямку до найнижчим місцям, де можна спорожняти його за допомогою дренажних кранів або клапанів з водовідведенням. Розділіть трубопровід на ділянки, які, в разі необхідності, можна перекрити.
8
Для перекривання використовуйте кульові крани або прохідні вентилі. Перед установкою обов'язково перевірте їх на працездатність. На ділянках монтажу водорозбірної арматури закінчуйте розводящий трубопровід за допомогою настінного комплекту або настінних кутників.
9
Після монтажу трубопроводу наповніть його водою і через 24 години зробіть гідравлічне випробування. Поступово підвищуйте тиск в наповнених трубах до випробувального показника. Тривалість випробування - 60 хвилин, в цей час допускається максимальне падіння тиску до 0,02 Мпа. У разі, коли падіння перевищує даний показник, знайдіть місце витоку, усуньте неполадку і знову проведіть випробування тиском.
Монтаж пластикових труб вважається дуже зручною технологічної процедурою. Вибираючи спосіб з'єднання полімерних труб, виходять з властивостей матеріалу, з якого виготовлені труби . Справа в тому, що спосіб, який підходить для одного виду пластика, не підійде для іншого. На сьогоднішній день розроблені універсальні технології монтажу пластикових труб.
Вам знадобиться
  • Фасонні частини, ущільнювальні кільця; зварювальний апарат
Інструкція
1
Фасонні деталі і труби з поліпропілену монтують методом дифузійної зварки, в основі якої лежить процес плавлення. Труби з металопластику з'єднують за допомогою латунних компресійних фітингів. Цей метод вимагає дешевого спеціального обладнання. Для обох методів не потрібні спеціальні навички і досвід роботи сантехніком.
2
Поліпропіленові труби , застосовувані в каналізаційних системах, з'єднують за допомогою фасонних деталей і гумових кілець ущільнювачів. Потрібно лише вірно розрахувати довжину з'єднувальних частин та їх діаметр.
3
Досить зручна і економічна колекторна схема використання металопластикових труб. Кожна труба веде до свого замикаючого пристрою, тому зайвими монтувати розгалужується і об'єднуючі фітинги. Труби достатньо гнучкі, вони легко долають кути і нерівності.
4
Монтаж поліетиленових труб виробляють методом зварювання встик або врозтруб. При першому методі оплавлені кінці труб з'єднуються в торець один одному. Зварку враструб здійснюють з використанням з'єднувального полімерного фитинга. Зварювання проводиться шляхом попереднього нагріву монтованих деталей на зварювальному апараті.
5
Зварювальний апарат невеликий за розмірами і важить не більше 12 кг. Основа зварювання - плавлення після нагріву з'єднуються деталей до потрібної температури. Деталі нагрівають до початку плавлення, а потім щільно притискають одну до іншої. Така зварювання забезпечує надійне і монолітне з'єднання.