Як організувати доставку продуктів у ресторани.

Один з перспективних видів підприємницької діяльності - організація доставки продуктів в кафе і ресторани. Виживаність підприємств громадського харчування залежить в першу чергу від якості тих страв, які вони пропонують своїм відвідувачам. Тому в боротьбі з конкурентами багато рестораторів роблять ставку і рекламують екологічну чистоту і свіжість вихідної сировини. Їм потрібні ті продукти, які не купиш у звичайному магазині.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили організувати доставку продуктів у ресторани, почніть з складання бізнес-плану. Ви спочатку повинні розуміти, що ваша компанія не просто буде перевозити продукти, а й гарантувати якість і свіжість всього того, що буде запропоновано рестораторам.
2
Відповідно вам буде потрібно спеціальний транспорт, оснащений холодильними установками, при перевезенні в яких продукти довго будуть зберігати свіжість. Крім цього, потрібні будуть і звичайні машини для перевезення консервованих і не швидкопсувних харчових продуктів.
3
Продумайте питання про купівлю або взяття в оренду приміщення під склад продуктів харчування, в якому також повинні бути встановлені холодильники. Це дозволить вам завжди мати невеликий запас або зберегти продукцію в разі фарс-мажорних обставин, а також якщо замовник відмовиться від поставки.
4
Зверніться до власників ресторанів у вашому місті. Укладіть договори на поставку. З'ясуйте їх потреба в продуктах: кількість, асортимент. Обговоріть з ними питання контролю якості та приймання продукції. Не наполягайте відразу на великих замовленнях, ваше завдання - зарекомендувати себе як надійного партнера.
5
Відвідайте найближчі агроферми і селянсько-фермерські господарства. Домовтеся про співпрацю, укладіть договори на поставку овочів, м'яса, молока, птиці та яєць. Знайдіть ті спеціалізовані магазини, де можна придбати екзотичні продукти: якісне оливкове масло, хороші вагові маслини, анчоуси, каперси, напівфабрикати для виготовлення модних сьогодні страв японської кухні. Для комплектації замовлень можна почати співпрацювати з декількома оптовиками або великими мережевими магазинами типу «МЕТРО Кеш & Керрі».
6
Замовте і підтримуйте в актуальному стані власний інтернет-сайт. В ідеалі, звичайно, вам необхідні IT-технології, погоджує в єдиний інформаційний простір інтернет-магазин, систему обробки замовлень і закупівлі продуктів, складське зберігання та комплектацію замовлень, управління транспортом. Але це - справа майбутнього. Почніть працювати і пам'ятайте, що великий шлях починається з маленького кроку.