Як вибрати каву.

Для любителів кави, сьогодні настали важкі часи. Якщо раніше проблема була в тотальному дефіциті, то сьогодні вся справа у величезній різноманітності товарів. На полицях супермаркетів, представлена величезна кількість марок кави і вибрати правильно досить складно.

Проте, ось деякі рекомендації, які допоможуть впоратися з завданням підбору кави.

1. Для початку визначтеся з країною експортером. Традиційно каву вирощують у Південній Америці, Південно-Східній Азії і на близькому сході. Краще кави роблять в Бразилії і це незаперечний факт. Тому краще вибрати каву саме з цієї спекотної країни.

2. Визначтеся з сортом кави. Справжні любителі кави вже давно визначилися, а для новачків є рада. Існує два основних сорти, це робуста і арабіка. Робуста, це чорний гіркий кави, зі стриманим ароматом. Арабіка, більш м'який сорт, з насиченим ароматом і шоколадним присмаком.

3. Також варто звернути увагу на ступінь обсмаження кави. Сьогодні на упаковках стали наносити своєрідну шкалу обсмаження. Чим сильніше обсмажене кави, тим воно міцніше. Якщо кава пересмажене, то готовий напій матиме кислуватий присмак, це значне відхилення від кондиції.

4. Термін придатності, це та умова, яку має бути виконане в будь-якому випадку. Сьогодні часто шахраюють і перебивають терміни придатності. Розпізнати свіжу каву можна лише за запахом. Кава має мати сильний запах, без домішок прілості або прогорклости.

5. Ціна, це далеко не той фактор, який допомагає вибрати каву. Ціна цього напою може залежати від партії і врожайності того чи іншого сорту. Тому не варто сподіватися на дорожнечу продукту.

6 . При виборі важлива не тільки ступінь обсмаження, а й місце обсмаження. Кава буває двох видів. Перший варіант, коли кава обсмажують в країні виробнику, а потім везуть до місця продажу. Другий, коли обсмажують зерна в країні продавця. У кожного є свої недоліки.

7. Якщо ви купуєте каву в спеціалізованих магазинах, де його одразу мелят для вас, варто стежити за якістю зерна. Зерна повинні бути цілими і шоколадно коричневого кольору. Після помелу кави потрібно скласти в паперовий пакет. Якщо пакет стане жирним, значить з кавою вам пощастило.

Кава, це своєрідний напій і багато хто перебуває в чималому психологічної залежності від нього. Справжні гурмани розуміють, що кава, це культ. Зберігати його потрібно в герметичних скляних банках. Варити його краще в турці або екстракторі. І приємного вам кавування.