Коли дозріває рання полуниця. полуниця триб'ют.

У середній смузі Росії вирощують велику кількість сортів полуниці, які відрізняються між собою термінами дозрівання плодів. Починаючому рослинникам важливо вивчити всі характеристики конкретних рослин, щоб вчасно посадити саджанці у відкритий грунт і правильно за ними доглядати. При певній вправності можна вже навесні отримати перший врожай ранньої полуниці з власної ділянки.
Зазвичай розсаду полуниці висаджують на грядки в другій половині літа або початку вересня, щоб дати рослині можливість як слід прижитися і витримати випробування зимовими холодами. Якщо цей термін ви упустили, то рекомендується відкласти посадку до середини квітня. Ранні сорти полуниці досвідчені дачники висаджують під плівку - це дозволяє їм отримати перший урожай ягід уже в травні. Щоб знати, коли дозріє рання полуниця, необхідно ознайомитися з особливостями сорту. Це трав'яниста рослина може плодоносити тільки один раз за теплий сезон, або мати спосіб багаторазово цвісти і приносити нові плоди протягом одного періоду вегетації (ремонтантна полуниця) .Серед першої групи можна виділити такі ранні сорти, як «Ольвія», «Клери», « Чеська Красуня »,« Зоря »,« Кама ». При правильному ретельному догляді за саджанцями вони можуть почати плодоносити вже в 15-22 числах травня. Протягом першого літнього місяця ви можете зібрати досить рясний урожай полуниці. Період активності у сортів з одинарним плодоносінням дуже короткий, проте в сприятливих кліматичних умовах вони здатні пройти ще один цикл розвитку і принести новий, але вже не такий рясний, урожай. Ягоди ремонтантних сортів, якщо вони вирощені під плівковим настилом, теж починають дозрівати рано - з кінця весни. Плодоношення полуниці відбуватиметься хвилеподібно: у червні ви доберете перший урожай; в першій декаді липня на кістках з'явиться друга партія ягід; в середині серпня почнеться третій етап плодоношення трав'янистої рослини. Серед популярних ремонтантних сортів полуниці - «Королева Єлизавета 2», «Брайтон», «Любава», «Рейнський вальс», «Триб'ют», «Уралочка». Якщо не буде заморозків, вони можуть подарувати вам свіжі ягоди навіть у вересні. Восени зимостійкі рослини вкривають, і перезимували листя по весні відразу приймаються «працювати на врожай". У деяких сортів зберігаються перезимували сплячі бутони. Як тільки пригріє травневе сонце, у полуниці настає раннє цвітіння - і ви отримуєте довгоочікувані солодкі ягоди.
Часу дозрівання цієї смачної, соковитою і ароматною ягоди, яка вирощена на присадибних ділянках та фермерських полях, чекають і дорослі, і діти. Сорти полуниці різняться за термінами дозрівання і тривалості плодоношення. Звичайна полуниця дозріває один раз в сезон, її ремонтантні сорти плодоносять кілька разів - з кінця весни до середини осені. Щоб знати термін, коли дозріває полуниця, необхідно знати, в якій кліматичній зоні вона зростає.
Вже не в дивину на багатьох ділянках стали ремонтантні сорти, які плодоносять два-три рази протягом літа. Цвітуть вони теж кілька разів, з початку травня по жовтень, а плодоношення відбувається практично постійно, але хвилеподібно. Перший помітний урожай знімають на початку червня, в другій декаді липня знову з'являється на гілках багато ягід, а в середині серпня буває ще один збір. Якщо погодні умови в поточному році були сприятливими, то існує ймовірність отримання і четвертого врожаю, який припадає на середину октября.Клубніка, що вирощується в тепличних умовах, звичайно, починає плодоносити раніше, ніж висаджена у відкритому грунті. До тепличним сортів відносяться «Горіла» і «Хвиля». Їх вирощують в закритих зимових теплицях або опалюваних приміщеннях. Ці сорти характерні високою врожайністю і щільною структурою м'якоті ягід, за рахунок чого вони добре переносять транспортування на великі відстані. Термін дозрівання полуниці цих сортів припадає на першу половину червня. Плодоношення може тривати майже місяць - до середини іюля.Сорта, вирощувані у відкритому грунті - «Десна», «Русалонька», «Пакахонтас», «Талісман», «Фестивальна», «Кембридж» в середніх широтах починають плодоносити до кінця червня. Але й тут є свої особливості. Ранні сорти: «Олівія», «Клери» з'являться на грядках першими, через тиждень можна буде починати збирати «Ельсанта», «Фестивальну» і «Столичну», ще через тиждень - «Презент», «Гігантелла», «Ароза», останніми дозріють «Пегас», «Чамора», «Таруса» .На термін дозрівання ягід впливає і вибір ділянки під посадку. Він повинен бути сонячним, не затоплюються і добре удобрених. Якщо висадити на ньому сорти різних строків достигання, то свій урожай ви зможете збирати протягом півтора місяців.