Як аналізувати свій урок.

Аналіз - невід'ємна частина процесу, особливо якщо справа стосується такого відповідального процесу, як освіта. Учитель зобов'язаний весь час відслідковувати зовнішні реакції і зворотний зв'язок, яку він отримує від учнів. Теорії та практики аналізу уроків присвячено багато методичної літератури, але можна виділити кілька пунктів, які необхідно дотримувати.
Вам знадобиться
  • - ручка
  • - папір
Інструкція
1
В першу чергу, необхідно оцінити урок з точки зору досягнутої мети. Урок повинен бути структурований, логічний, мати чітко виражене вступ і завершальну частину, матеріал повинен бути присвячений одній темі.
2
Подача матеріалу повинна відповідати рівню слухачів - учнів, і завданням, поставленим для цього уроку. Учні повинні бути залучені до процесу уроку, не допускається одностороннє виклад матеріалу без зворотного зв'язку з боку учнів.
3
Темп уроку повинен бути ідеально підходящим викладається темі і специфіці уроку, змішування декількох напрямків може згубно позначитися на засвоєнні матеріалу учнями.
4
Учні повинні повністю брати участь в уроці і не займатися будь-якої сторонньої діяльністю. Учитель в процесі уроку повинен підтримувати зацікавленість і участь дітей способами, що не суперечать професійній етиці педагогів.
5
Вищеперелічені пункти є основними індикаторами, на підставі яких робиться висновок про успішність уроку, але не варто забувати і про відчуття самого вчителя. Потрібно пам'ятати, що емоційний фон педагога до і після уроку - найкращий показник того, чи був успішний урок і наскільки добре він пройшов.
Корисна порада
Аналізуйте емоції як факт, при аналізі намагайтеся думати з третьої позиції - позиції людини з боку, цим ви уникнете похибок аналізу і помилкової логіки.