Як правильно вести діалог.

Уміння вести діалог - це ціле мистецтво, недарма воно так цінувалося і в античні часи, і в період буржуазних домашніх салонів і гуртків. Навчіться правильно вести бесіду, і ви будете бажаним гостем на всіх заходах.
Інструкція
1
Навчіться слухати. Це не так легко, як здається. Для переважної більшості людей немає звуку солодше, ніж власний голос. Коли ви слухаєте співрозмовника, аналізуйте отриману інформацію і запам'ятовуйте факти, які намагається донести для вас мовець.
2
Перепитуйте і уточнюйте інформацію, якщо ви чогось не зрозуміли або не розчули. Краще прояснити ситуацію відразу, ніж потім потрапити в незручне становище. Не бійтеся образити співрозмовника додатковими питаннями. Невеликі уточнення лише показують, що ви намагаєтеся зрозуміти його якнайкраще.
3
Використовуйте міміку в розмові. Трохи підняті брови, легка усмішка, кивок голови покажуть співрозмовнику, що ви залучені в бесіду.
4
Робіть паузи у своїй промові. Дайте співрозмовнику переварити інформацію, висловитися по темі розмови або задати запитання. Не забувайте, що ви ведете діалог, а не читаєте лекцію. Монотонна, безперервна мова починає викликати нудьгу і роздратування вже через кілька хвилин.
5
Не забувайте про ввічливість, навіть якщо співрозмовник вам неприємний або дотримується поглядів, які ви не поділяєте. Пам'ятайте, що ваш опонент точно так само впевнений у своїй правоті, як і ви, і він вільний висловлювати свою думку. Категоричні і грубі висловлювання покажуть лише вашу невихованість і невміння вести діалог.
6
Не бійтеся пауз. Іноді, щоб вникнути в зміст бесіди і обдумати щойно висловлене, потрібен час. Умінням красномовно мовчати володіють деякі. Але воно, як і вміння слухати, є невід'ємною якістю прекрасного співрозмовника.
7
Спілкуйтеся грамотно. Сленгові слівця, слова-паразити і міцні вирази навіть у тісному дружньому колі допустимі з обмеженнями. Чим більш грамотної, плавною і чітко вибудуваної буде ваша мова, тим швидше ви донесете свою думку до співрозмовника.
Уміння вести світську бесіду нагоді будь-якій людині, навіть тому, хто по роботі і в житті рідко потрапляє в такі ситуації, коли необхідно спілкуватися на певному, «високому» рівні. Це частина загальної культури та свідоцтво вихованості. Ви завжди повинні бути готові розпочати таку бесіду і підтримати її.
Інструкція
1
Будь бесіда такого рівня увазі певний стиль спілкування. Тут «Гей, ти!» І «Привіт!» Зовсім неприпустимі. Світська бесіда починається з представлення співрозмовників. Це може зробити якесь третя особа або вони самі, не забувши при цьому вимовити повністю прізвище, ім'я, по батькові, а також вказати займану посаду або якийсь факт біографії, який і стане приводом для продовження бесіди.
2
Після того як ім'я та по батькові вашого співрозмовника стали вам відомі, ви повинні активно використовувати їх у бесіді і звертатися до нього тільки так. У тому випадку, коли ваш візаві не запам'ятав, як звуть вас, тактовно нагадайте йому, як до вас потрібно звертатися.
3
Підсвідомо людина реагує не тільки на ваші слова, а й на те, як ви тримаєтеся, як жестикулюєте. Контролюйте себе, щоб привернути співрозмовника. Тримайте долоні відкритими, чи не потирайте вухо і не чухають ніс під час розмови - це свідчення того, що ви не зовсім відверті і в розмові кривите душею. Прийміть розслаблене положення, позу, розстібніть гудзики піджака - це зовнішні ознаки вашого спокою і задоволення від бесіди.
4
Темою для обговорення виберете той факт, який був згаданий при знайомстві, або будь-яку тему, яка може бути цікава вам обом. Спірні теми, наприклад, пов'язані з політикою, релігією, толерантністю або відношенням до якого-небудь кумиру, краще не вибирати, інакше ви ризикуєте посваритися з людиною ще до того, як познайомитеся з ним ближче.
5
У розмові не піднімайте занадто загальних і банальних тем. Постарайтеся ненав'язливо намацати те, що буде цікаво вашому співрозмовнику і дайте йому можливість висловитися. Краще поспостерігайте, як він розмовляє, послухайте його висловлювання, зробіть висновки для себе щодо його знань, інтересів, думок. Після цього наступного разу ви вже будете знати, про що з ним можна поговорити.
6
Постарайтеся, щоб розмова приніс задоволення вашому співрозмовнику. Розкажіть цікавий випадок, пов'язаний з темою розмови, вислухайте думку співрозмовника, Не перетворюйте бесіду в лекцію або полеміку. Вмійте вчасно припинити бесіду і розпрощатися так, щоб у вашого співрозмовника не залишилося відчуття недомовленості. Завершіть розмову словами: «Приємно було з вами поговорити» або: «Вибачте, мені треба відійти, поговорити з Іваном Івановичем, поки він не зібрався піти».