Як стати стоматологом. Як знайти роботу стоматологом.

Догляд за порожниною рота - важлива складова не тільки здорового життя, а й іміджу кожної людини. Міцні красиві білі зуби допоможуть досягти успіху в будь-якій справі. Досить просто посміхнутися, щоб справити належне враження. Тому все більше молодих людей замислюються про професії стоматолога, так як послуги цього лікаря вельми популярні і високооплачувані.
Інструкція
1
Професія «стоматолог» включає в себе кілька напрямків діяльності. Це хірургія, догляд за порожниною рота (вибілювання, пломбування, лікування хвороб зубів і ясен, протезування, установка брекетів і т.д.) і технічне обслуговування (виготовлення протезів, коронок і т.д.). Перші дві спеціальності можна отримати у вищих навчальних закладах, а професію «зубний технік» освоїти в медичному коледжі або училище.
2
Щоб отримати професію «зубний технік», досить закінчити дев'ять класів загальноосвітньої школи і вступити до медичного училища. Прийом абітурієнтів відбувається на основі результатів Державної підсумкової атестації (ДПА) та вступних випробувань. Для зарахування на курс «стоматологічна ортопедія» потрібно успішно скласти іспити з фізики, хімії та російської мови. Список медичних училищ і коледжів столиці та області можна подивитися на сайті, зазначеному поруч зі статтею.
3
Для освоєння спеціальності щелепно-лицьового хірурга і лікаря-стоматолога доведеться закінчити вищий навчальний заклад. Щоб вступити туди, досить успішно скласти Єдиний Державний іспит. Предмети, необхідні для зарахування до медичного вузу - хімія, біологія та російську мову. Ті, хто набере максимальну кількість балів з цих дисциплін, мають максимальний шанс поступити в зацікавив інститут чи академію.
4
Випускники медичних училищ і коледжів також мають право продовжити освіту у вузі. Для цього потрібно заздалегідь (наприкінці квітня - травні) написати заяву на ім'я декана інституту чи академії з проханням здати Єдиний Державний іспит. Для таких абітурієнтів вступні випробування проводяться деканатом вузу.
Зверніть увагу
При кожному медичному навчальному закладі існують підготовчі курси. Там також більш детально викладаються предмети, потрібні для зарахування до вузу або коледжу, а іноді навіть розбираються екзаменаційні білети минулих років.
Корисна порада
У кожного медичного вузу є список освітніх установ, що працюють за системою «школа-вуз». Учням більш поглиблено викладаються необхідні для зарахування в інститути та академії предмети - хімія, російська мова та біологія. У цих школярів є більше шансів отримати високі бали в ЄДІ.