Як бути іншим.

Психологи вважають, що особистість людини, її характер повністю формуються вже до семи років. У період дорослішання цей остов обростає новими переконаннями і звичками, тим не менш, кардинально людина вже практично не змінюється до кінця свого життя. Але іноді так хочеться забути все, скинути вантаж накопиченого досвіду і проблем і просто бути іншим.
Інструкція
1
Життя будь-якої людини, по суті, являє собою складний комплекс рефлексів і шаблонних моделей, якій він підпорядковується, не замислюючись. В дійсності, це добре, адже якби було потрібно кожну секунду пам'ятати про те, як дихати, як ковтати або як ходити, навантаження на мозок була б колосальною.
2
Але, на жаль, даний принцип спрацьовує і на поведінковому рівні. Людина досить швидко звикає мислити шаблонами, майже рефлекторно проявляє емоції на ті чи інші події просто тому, що так його навчили, так було прийнято в родині, так надходила авторитетна для нього особистість, і хтось сказав, що це правильно. Список можна продовжувати до нескінченності.
3
Коли не існує видимої причини ззовні, яка б перевернула все світогляд, займатися перебудовою своєї особистості досить складно. Щоб бути іншим, необхідно в першу чергу проаналізувати систему своїх цінностей і переконань. Досконально розібрати звичні моделі поведінки та усвідомити, чому ви реагуєте на життєві ситуації саме цим, а не іншим способом.
4
Коли прийдете до певних висновків, задумайтеся, чи настільки етичні, раціональні або логічні такі реакції в конкретній ситуації. Може бути, за останній час багато чого у вашому житті змінилося, і ті переконання, які були прийнятними ще рік тому, зараз застаріли.
5
Виробіть нову стратегію, визначте, що тепер буде важливим у житті, а що - не дуже істотним. Будьте щирими з собою. Якщо ви тільки на словах визнаєте правильність нових суджень, але в глибині душі будете чинити опір їм, через місяць-другий знову повернетеся до свого звичного поведінки.
6
Будьте готові до того, що на перших порах нового життєвого етапу доведеться контролювати свої слова, вчинки і навіть думки. Щохвилини перевіряти їх на відповідність обраної моделі доти, поки вони не стануть звичкою. Коли ж свідомість навчиться «думати по-іншому», нові переконання перейдуть на рівень несвідомого і вже автоматично почнуть керувати вашими реакціями.