Хто винайшов телевізійний пульт.

20 травня 2012 у віці 96 років помер знаменитий інженер Юджин Поллі, винахідник першого в світі бездротового телевізійного пульта. Поллі протягом 47 років працював в компанії Zenith Electronics і вніс величезний внесок у розвиток телевізійних технологій.
Інструкція
1
Юджин Поллі винайшов перший у світі телевізійний пульт дистанційного керування в 1955 році. Видатний інженер з 1935 року працював у компанії Zenith Radio і запатентував в цілому 18 власних винаходів, але пульт ДУ став найвідомішим з них. Пульт називався Flash-matic і являв собою бездротове пристрій, зовні нагадує фен або іграшковий пістолет і використовує видимі світлові промені. Промінь світла необхідно було направляти на фоточутливі елементи, що знаходяться по кутах екрана телевізора.
2
Flash-matic дозволяв перемикати канали, а також вмикати і вимикати телевізор, в творець запевняв, що з його допомогою можна навіть «заглушити дратівливу рекламу». За перший рік існування було розпродано близько 30 000 таких пультів. Однак Flash-matic виявився незручним і ненадійним, оскільки міг функціонувати лише в умовах гарної освітленості. Крім того, користувачів дратувала необхідність запам'ятовувати, за яку функцію відповідає кожен кут екрану. Тому пристрій потребувало доопрацювання. Незабаром на ринок прийшли пульти, що використовують звукові сигнали, пізніше - працюючі на радіохвилях. Лише в 80-х роках з'явилися пульти, якими користуються донині, - з інфрачервоним випромінюванням.
3
До створення пульта Поллі спонукала пекуча ненависть до реклами. Однак з появою винаходи рекламодавці просто змінили методи створення та розміщення реклами. Незабаром це призвело до народження такого феномена, як «заппінг» (англ. Zapping). Заппінг - часте перемикання каналів телевізора. На думку психологів заппінг може свідчити як про розсіяному увазі, так і про нав'язливому стані.
4
У 1997 році Поллі і його колега по Zenith Electronics Роберт Адлер отримали престижну нагороду Emmy Американської академії телевізійних мистецтв і наук.