Як фотографію зробити чорно-білою.

Якщо якихось пару десятків років тому зробити любительську кольорову фотографію було досить складно, то тепер все змінилося, і фотографують, як правило, тільки в кольорі. А от щоб «прибрати» кольору з уже готового знімка, зробивши фото чорно-білим, потрібно постаратися, але зовсім небагато.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - Microsoft Office.
Інструкція
1
Не треба думати, що тільки громіздкий і неповороткий на малопотужних комп'ютерах Photoshop може впоратися з поставленим вами завданням. Є маса більш доступних і простих програм, які здатні виконати цю операцію не гірше прославленого і «всемогутнього» Фотошопа. Одна з них за замовчуванням встановлюється разом з пакетом Microsoft Office і прекрасно підходить для ваших цілей. Зручність у тому, що вам не потрібно нічого завантажувати і встановлювати - якщо на вашому комп'ютері є Word і Excel, у більшості випадків буде і Microsoft Office Picture Manager. Саме ця програма вам і потрібна.
2
Ви можете знайти іконку для запуску програми в меню «Пуск» або почати редагувати фото в цій програмі іншим способом. Для цього клікніть правою кнопкою миші на файлі із зображенням, яке потрібно перетворити на чорно-біле. В контекстному меню виберіть команду «Відкрити за допомогою ...» і клацніть рядок Microsoft Office Picture Manager. Програма запуститься, і знімок в неї буде додано. Можна переходити до роботи над кольоровістю.
3
Знайдіть на панелі програми кнопку «Змінити малюнки» і натисніть її. У правій області вікна клікніть кнопку «Колір». Ви побачите три шкали, перетягуючи повзунки за якими ви зможете відрегулювати такі параметри як інтенсивність кольору, його відтінок і насиченість. Все що вам потрібно зробити, щоб перетворити фотографію в чорно-білий знімок, - це зрушити повзунок на шкалі «Насиченість» вліво до самого кінця. Фото тут же стане чорно-білим!
4
Залишилося тільки натиснути кнопку з піктограмою дискети, щоб зберегти зміни. Однак якщо ви хочете зберегти оригінальний файл з кольоровим фото, виберіть в меню «Файл» команду «Зберегти як», а потім збережіть в будь-якій папці на комп'ютері отриману чорно-білу фотографію під новим ім'ям.
Бажаючи надати певної ділянки фотографії чорно-білий відтінок, ви можете скористатися можливостями графічного редактора Adobe Photoshop. Цей додаток дозволить вам змінити фотографію практично до невпізнання. Слід зауважити, що для виконання всіх дій вам необов'язково володіти навичками роботи з програмою.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, графічний редактор Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Найбільш простим інструментом в програмі Adobe Photoshop, що дозволяє змінити забарвлення зображення, є «Заміна кольору». Користувач задає потрібні параметри кисті, після чого, виконує подальші дії по обробці зображення. Що вам необхідно вжити для того щоб зробити частина фото чорно-білою.
2
Перш ніж ви отримаєте доступ до оформлення фотографії в програмі, вам потрібно відкрити її в додатку Adobe Photoshop. Сьогодні існує два способи, що дозволяють виконати цю дію. Перший спосіб передбачає відкриття фото через інтерфейс самого додатка (користувачеві необхідно виконати в програмі команди: «Файл» - «Відкрити», після чого, завантажити картинку). Другий спосіб передбачає відкриття фотографії через властивості зображення. Клікніть на фото правою кнопкою мишки і виберіть опцію «Відкрити за допомогою». Далі вам потрібно перейти в вибір програми, натиснувши відповідне посилання у вікні. Вибравши додаток фотошоп, відкрийте фото.
3
Відкривши фотографію, виділіть на ній ту ділянку, який ви бажаєте зробити чорно-білим. Як інструмент виділення можете використовувати як «прямокутну область», так і «чарівну паличку», або ж «магнітне ласо». Виділивши потрібну ділянку фото, активуйте інструмент «Заміна кольору» (даний інструмент знаходиться в категорії кистей).
4
Після того, як «заміна кольору» буде активована, виберіть в меню колірних налаштувань чорний колір. Обробіть виділений ділянку. Слід зазначити, що інструмент не буде змінювати забарвлення того ділянки фотографії , який знаходиться за межами виділеного фрагмента.
5
Після того, як потрібна частина фото стане чорно-білої, вам потрібно зберегти зміни, вибравши відповідну команду в меню «Файл».