Як лікувати хвилястого папугу.

Не дарма вважається, що хворобу краще попередити, ніж потім її лікувати. Лікувати домашніх птахів досить важко, адже вони досить-таки крихкі істоти. Отже, щодня спостерігайте за папужками, своєчасно реагуйте на зміни, в їх поведінці, обов'язково стежте за чистотою клітини і не допускайте протягів, а також різких перепадів температури. Зазвичай інфекційні хвороби папуг пов'язані з неправильним годуванням і недоліком вітамінів, мікроелементів і мінеральних солей в організмі.
Інструкція
1
Якщо у папугу сталася закупорка кишечника, у нього спостерігаються часті позиви до випорожнення, папуга погано спить і постійно нахохлівается. Зазвичай це відбувається через велику кількості неякісної та жирної їжі в раціоні птиці. Лікування: додавайте в корм дрібно нарізану зелень, і давайте з піпетки по 3-4 краплі касторової олії.
2
Якщо у папугу часті водяні випорожнення, припиніть подачу зелені, поїть птицю кип'яченою водою, в яку додайте трохи марганцівки, давайте рисову кашу або відвар.
3
Якщо у папугу запалюються і опухають повіки, слизові оболонки очей, з'являються гнійні виділення з очей, параліч крил і ніг - це авітаміноз. Лікування: давайте папузі морква, зелень, риб'ячий жир, яєчний жовток, пророщене зерно.
4
При сечокислий діатез у папугу розростаються навколо дзьоба сухі жовто-сіруваті скоринки. Лікування: збагатите раціон птиці білками, мінеральними кормами і вітамінами, давайте йому пити мінеральну воду.
5
Якщо у папугу галузі дзьоб і кігті, за допомогою гострих ножиць подрежьте їх так, щоб не зачепити кровоносні судини. Якщо все-таки таке станеться, змастіть коготок йодом. Давайте птахові свіжі горобинові, липові або інші гілки дерев м'яких порід, щоб папуга сточують дзьоб і кігтики природним шляхом.
6
Якщо у папугу маллофагоз (хвороба, що викликається комахами-пухоедами): у птаха свербіж, випадання пір'я, неспокій, зниження ваги, запалення слизової оболонки очей, втирайте суху ромашку (у вигляді порошку) в оперення птиці або робіть примочки з відвару ромашки. Якщо паразитів занадто багато, повторіть процедуру кілька разів, обприскати оперення сухим виноградним вином. Після всіх процедур продезінфікуйте клітку.
7
Якщо у папугу з'явилися дрібні кліщі у вигляді губчастих сіро-зелених наростів навколо дзьоба, а також на голові і століттях, продезінфікуйте клітку, змастіть нарости перуанським бальзамом, повторюйте ці процедури протягом 2- 3 дней.Іногда у папугу відбувається оголення тіла і голови через брак сонячного світла. В такому випадку птахові потрібні сонячні ванни, спочатку по 10 хвилин, і поступово збільшуйте їх тривалість до 40-60 хвилин. Не тримайте папугу занадто довго на сонці, інакше він може отримати сонячний удар.