Як робити стовпи для парканів.

Приступаючи до будівництва будинку, вже під час закладки фундаменту необхідно подбати про огорожі ділянки. Це дозволить дотримати в схоронності будівельні матеріали, захистити від непрошених гостей ранні посадки, оберегти вас від вітру, пилу і зовнішнього шуму. Вид і спосіб установки опорних стовпів для огорожі залежить від його призначення і бажаного ступеня міцності конструкції.
Вам знадобиться
  • - садовий бур
  • - бетон
  • - бітум
Інструкція
1
Як правило, стійки роблять із сталевих труб круглого, прямокутного або квадратного перетину діаметром від 5 см. Вибираючи як стовпів залізобетонні стійки, віддайте перевагу тим із них, які мають не два арматурних прута, а чотири. Якщо вам неодмінно хочеться бачити опорою дерев'яні стовпи, простежте, щоб та частина, яка занурюється в землю, була не меншою, ніж на метр, захищена від загнивання. Для цього упакуйте її в металеву трубу, покрийте обмазкой з розігрітого бітуму або обпечуся в багатті до утворення шару вугілля.
2
Щоб надати конструкції механічну стійкість і здатність протидіяти навантаженні вітру (при висоті огорожі рівній двом метрам), досить заглибити стійки на 0,7-0,9 м. Там, де близько залягають грунтові води або грунт пучиністий (суглинку, глина, пилуваті піски), рекомендується збільшити глибину під стійки до 1,5 м. Саме такий показник дорівнює товщині промерзання грунту. Якщо стовпи будуть встановлені на меншу глибину, в результаті здимання грунту вони будуть видавлені з землі, і конструкцію перекосить.
3
Стандартний розмір кроку між опорами становить від 2 до 3 метрів. Цей показник, насамперед, залежить від маси прольотів паркану і матеріалу прожілін. При зведенні важких зборів (кам'яних або цегельних), вага одного погонного метра яких перевищує 100-150 кг, необхідно влаштувати стрічковий фундамент.
4
Для буріння ям під стовпи використовуйте садовий бур. Діаметр ножів має становити 30-40 см, що в 2-2,5 разів ширше діаметра стійки. Дно ям заповнюйте шаром піску і шаром гравію. Встановлюйте стовпи строго вертикально, «відбиваючи» їх по схилу і рівню. Забетонують або забуть весь обсяг ями після установки стовпів.
5
При роботі з опорами на схилах пам'ятайте, що спочатку встановлюються кутові крайні стійки. Потім між ними натягується шнур. За допомогою мірної рейки і схилу намічається положення проміжних стовпів. Рекомендується, щоб величина пониження ближніх прольотів не перевищувала чверті їх висоти.