Як побудувати будинок для мами.

Будинок для коханої мами повинен бути схожим на той самий будиночок в селі, де чисте свіже повітря, а на грядках ростуть улюблені овочі. Фантазію про невеликий дерев'яному будиночку в сільському стилі можна втілити в реальність, застосовуючи при будівництві сучасні технології.
Вам знадобиться
 • - клеєний брус
 • - дошки
 • - бруси
 • - утеплювач
 • - гідро- і парозащітнимі плівки
 • - плита OSB
 • - деревозащитниє склади
 • - бітумна черепиця
 • - - бетон
 • - щебінь
 • - пісок
 • - арматура
 • - щити опалубки
 • - вагонка
 • - керамічна плитка
Інструкція
1
Вирийте траншеї для фундаменту. Їх глибина повинна бути нижче точки промерзання. Зробіть на дні заглиблень піщану і гравійну подушки. Встановіть над ними опалубку з дощок і укладіть арматурний каркас. Залийте бетоном.
2
Змонтуйте по всій площі будинку незнімну опалубку і отлейте поверх стрічок фундаменту залізобетонну монолітну плиту. У тому місці плити, де це передбачено проектом, помістіть електро-кабель, а також трубу-муфту. Через неї буде проведена в будинок каналізація і вода. Пізніше в траншеї будуть прокладені труби для них.
3
Брус, привезений на ділянку, розвантажуйте вручну, так як він відносно легкий. На місці нарізайте заготовки за розміром, скріпляйте в пачки і на бічних поверхнях вирізайте за допомогою спеціального компактного верстата сполучні чаші. Готові елементи укладіть навпроти тих місць, де вони будуть встановлюватися.
4
Після накопичення елементів приблизно на полвисоти першого поверху приступайте до складання. Спочатку зберіть обв'язувальний вінець. Укладіть його на модринову підкладкову дошку, оброблену антисептичним засобом. Ретельно перевіряйте геометрію укладки. Коли вінець буде зібраний, частинами піднімайте його і розміщуйте руберойд під підкладкової дошкою.
5
Приступайте до збірки стін. По вертикалі з'єднуйте бруси допомогою гребенів і пазів. На кожному брусі виконуйте по три подібних сполуки. Додатково ущільните стики спіненим поліпропіленом товщиною 2 мм, нарізаним тонкими стрічками. В крайні пази укладайте по дві стрічки.
6
По вертикалі стягніть вінці допомогою сталевих шпильок довжиною 80см і? 18 мм, розташовуючи їх зовні в кутових випусках брусів, всередині і зовні в перерубати, у фронтонах, з боків дверних і віконних прорізів і т.д. Зведіть міжповерхове перекриття з клеєних балок. Відразу ж покладіть поверх них дошки, створюючи суцільний настил, який спрощує споруду стін другого поверху.
7
Для крокв покрівлі використовуйте обрізні дошки з перетином 15х5 см. Прикріпіть їх до брусові стін за допомогою саморізів і металевих куточків. Перпендикулярно кроквах з нижньої сторони прибийте дерев'яні бруски і зафіксуйте на них шар пароізоляції. Щоб він не провис, удержите його необрізними дошками знизу. Поперечні бруски дозволять збільшити товщину утеплювача з 15 до 20см між кроквами.
8
Закрийте укладений утеплювач шаром вологоізоляції, притискаючи її брусками контробрешетки 5х5 см до крокв. Перпендикулярно обрешітці прибийте обрізні дошки (8х2 см) і прикріпіть до них стружкові плити, створюючи суцільний настил. Наклейте на нього бітумну черепицю, дотримуючи всі рекомендації виробника.
9
Якщо ви бажаєте доповнити дерев'яний будиночок для мами грубкою, в зоні кухні під час заливки стяжки підлоги влаштуйте для неї потужне бетонну основу. Укладайте піч, застосовуючи чавунні заставні елементи, «точені» цеглини.
10
На суцільну залізобетонну плиту в підставі підлоги першого поверху насипте шар крамзіта і залийте бетонну стяжку. Зафіксуйте на стягуванні лаги в усіх приміщеннях, крім санвузла, котельні та кухні. Між лагами укладіть плити пінополістиролу товщиною 5 см. Потім настелите ялинові дошки. Відшліфуйте настил і покрийте його лаком. В інших приміщеннях наклейте на бетонну стяжку керамогранитную плитку. Обшийте вагонкою утеплені стелі і скоси мансарди.