Як підібрати матрицю на ноутбук. розшифровка позначень на матриці ноутбука.

Монітор ноутбука з активною жидкокристаллической матрицею ми звикли називати просто «матрицею». У кожної моделі ноутбука їх своя певна лінійка, яка далеко не завжди взаємозамінна. А тому, щоб підібрати цей елемент саме до вашого гаджету, потрібно досконально знати, якою вона моделі і всі її точні характеристики.
Інструкція
1
Визначте, яка матриця стоїть на ноутбуці. Для цього ведіть в будь-який інтернет-пошуковик модель вашого ноутбука. Знайдіть її на якому-небудь порталі або інтернет-магазині, це не важливо. Головне - відшукати опис технічних характеристик. Подивіться наступні важливі параметри: розмір матриці (в дюймах). Як правило, він варіюється від 8 до 21. Можна дізнатися і самому - просто вимірюєте монітор по діагоналі лінійкою, а отримане число ділите на 2.54. Також важливо дозвіл (кількість пікселів). Виглядати буде приблизно так: 800x600; 1280x800; 1440x900. Визначте тип підсвічування вашого ноутбука. Більшість дорогих моделей має світлодіодне підсвічування, а недорогі моделі оснащені лампової. Але бувають і винятки.
2
Якщо визначити тип матриці через інтернет не вдалося - тоді розбирайте ноутбук і дивіться назву безпосередньо на самому елементі. Тут багато варіантів - може бути одно- або дволамповий, з додатковими кріпленнями і електронікою.
3
Оберіть виробника, який постачає матриці для вашого ноутбука і знайдіть його центр у вашому місті. Далі замовте її або просто віднесіть ноутбук в авторизований центр, де фахівці замінять цей важливий елемент.
4
Майте на увазі, що найвідоміші виробники матриць: коротке позначення «B» - AU Optronics - наприклад, B101AW03, B173RW01. коротке позначення «CLAA» - Chunghwa - наприклад, CLAA101NB03A. коротке позначення «N» - Chi Mei - наприклад, N156B6-L06 Rev.C1. коротке позначення «TX» - Hitachi - наприклад TX39D80VC1GAA, TX36D97VC1CAA 14.1 ". ці матриці можуть відрізнятися внутрішньої розшифровкою. коротке позначення «LP» - LG Philips - наприклад, LP101WSA (TL) (B1), LP173WD1 (TL) (A1). коротке позначення «LTN» - Samsung - наприклад, LTN101NT02-101, LTN173KT01. коротке позначення «LTD» - Toshiba Matsushita - наприклад, LTD121EXVV, LTD133EE10000.
Матриця ноутбука є одним з його найбільш важливих і дорогих компонентів. При покупці комп'ютера слід приділяти особливу увагу її характеристиками, так як від них залежать якість зображення і довговічність роботи ноутбука. Необхідність вибору матриці може виникнути і в разі пошкодження екрану ноутбука.
Інструкція
1
Як правило, всі сучасні матриці забезпечують високу якість зображення, тому при виборі слід керуватися тими характеристиками, які впливають на зручність використання і надійність роботи. Насамперед зверніть увагу на діагональ екрану. Багато користувачів вважають, що чим більше розмір екрана, тим краще, але це не так. Вибирайте розмір матриці, виходячи з ваших потреб і умов роботи. Наприклад, якщо ви багато їздите і плануєте возити ноутбук з собою, краще відмовитися від великого екрану, так як возити такий комп'ютер незручно. Розумним компромісом можна вважати екран з діагоналлю 15,6 дюйма. Він цілком зручний в роботі, вага ноутбука і розміри цілком зручні для перевезення.
2
Вибираючи матрицю, дивіться на її вирішення. Воно буває наступних типів: WXGA (1280x768, 1280x800) .WXGA + (1440x900). WSXGA + (1680x1050, 1680x945). WUXGA (1920x1200) .Буква W у назві говорить про те, що матриця широкоформатний зі співвідношенням сторін 16:10 або 16: 9. Саме такі використовуються зараз на більшості ноутбуків.
3
Деякі матриці відрізняються підвищеною чіткістю зображення, в їх назві присутні букви HD: HD (1366x768) .HD + (1600x900) .FullHD (1920x1080).
4
Обов'язково зверніть увагу на тип встановленої підсвічування. Вона буває з флуоресцентними лампами (CCFL) і на основі світлодіодів (LED). Перший тип вже практично знятий з виробництва, виробники ноутбуків все активніше переходять на використання світлодіодного підсвічування. У неї багато достоїнств - знижене енергоспоживання, великий термін служби, немає необхідності в инвертор, що подає на флуоресцентні лампи висока напруга. Єдиний недолік - вища ціна, але при масовому виробництві вона постійно знижується.
5
Приобретаемая матриця може мати матовий або глянсовий екран. Сказати, який варіант краще, однозначно не можна, все залежить від умов, в яких ви будете користуватися ноутбуком. Екран з матовою поверхнею зручний для роботи при яскравому світлі, так як дає менше відблисків. При роботі за таким екраном менше навантаження на зір. Глянцевий екран відрізняється більшою яскравістю, контрастністю і точністю передачі кольору, що важливо при роботі з графікою.