Як спроектувати каркасний будинок своїми руками. проектування каркасного будинку своїми руками.

Є дві основні причини, чому вирішують побудувати будинок своїми руками. Перша - це бажання заощадити. Друга причина - бажання все зробити «під себе». Коли самостійно берешся за будівництво та проектування, то результат буде залежати тільки від власної майстерності. Спроектувати каркасний будинок можна і самому, головне - правильно підійти до цього питання.
Інструкція
1
Задумайте початковий проект. Враховуйте, скільки людей буде проживати в будинку, чи є діти і як часто будете приймати гостей. Наприклад, для сім'ї з двох дорослих і одну дитину підійде варіант з однією спальнею, дитячою, кабінетом і просторим залом для прийому гостей. Використовуйте еркери для додання незвичайного виду вашого будинку.
2
Розрахуйте фундамент будинку. Якщо вирішили робити легке одноповерхова будівля по каркасній системі, то підійде розмір 11 на 9 метрів. У проекті вкажіть, що фундамент буде стовбовим, з використанням труб з азбоцементу, наповнених бетонним розчином. Такий фундамент зробити досить легко і швидко.
3
Продумайте каркас будинку. Щоб каркасний будинок був міцний, враховуйте в проекті прольоти в приміщеннях - вони не повинні бути більше довжини будівельного матеріалу (будь то дошка або брус). 6 метрів - це довга стандартних дощок, враховуйте це при підготовці проекту каркаса.
4
Оберіть спосіб споруди каркасного будинку. Вкажіть в проекті наступні значення: нижня обв'язка дощок 150х150мм, покладених на ребро на готовий фундамент будинку; внутрішні дошки обв'язки з'єднуються на кутах шурупами 100-120мм; середні дошки на шурупах 95 мм; зовнішні дошки на шурупах 95 мм. Все має бути відображено у вашому проекті.
5
Закладіть в проект черговість зведення підлоги і стін. Спочатку має настилатися підлогу, потім зводять три стіни, потім - несучу стіну або перегородку. У проекті вкажіть віконні та дверні прорізи, місця кріплення і поперечних балок для стелі.
6
Наступний пункт проекту - зведення стелі. Вкажіть тип настилу, способи кріплення і місця опорних пунктів.
7
При складанні проекту приділіть особливу увагу прокладання комунікацій. Для цього спершу з'ясуйте, наскільки далеко ваш будинок розташований від найближчого газопроводу, де проходять лини електропередач та інші комунікаційні об'єкти.
8
Після того як ви склали повний проект свого майбутнього будинку, завірте його в місцевих органах влади, що відповідають за будівництво.