Що таке договір поставки товару. Як відмовитися від договору.

Договір поставки товару, який є одним з різновидів договору купівлі-продажу, являє собою документ, що регулює відносини між постачальником і покупцем. За умовами договору постачальник в термін, зазначений у документі, зобов'язується передати товар у власність покупцю, який, в свою чергу, зобов'язується прийняти товар і заплатити за нього грошову суму, зазначену в договорі.
Інструкція
1
Постачальником в договорі поставки, на відміну від договору купівлі-продажу, виступає комерційна організація або приватний підприємець. Некомерційні організації мають право укладати подібні договори тільки в тому випадку, якщо в їх установчих документах передбачена можливість виконання функцій постачальника.
2
Інша істотна відмінність договору поставки від договору купівлі-продажу полягає в тому, що їх товари не передбачають використання в домашніх, сімейних або особистих цілях: вони призначені тільки для здійснення підприємницької діяльності.
3
У предметі поставки обов'язково потрібно позначити найменування товару, його асортимент і кількість. У специфікації до договору або в самому його тексті повинна бути прописана ціна, за якою буде поставлятися товар. У ситуації, коли ціни на товар змінюються щодня, стає безглуздим щоразу змінювати відповідний пункт договору. В такому випадку необхідно вказати порядок визначення ціни, наприклад, згідно прайс-листу постачальника.
4
Оскільки термін договору не дорівнює терміну поставки товару, в договорі для уникнення суперечок слід вказати графік поставки окремих партій. Крім того, не варто забувати про важливість таких пунктів договору, як порядок приймання товару і післяпродажне обслуговування.
5
Необхідно також чітко позначити відповідальність сторін, випадки, коли сторони можуть бути звільнені від неї, і вказати розмір штрафних санкцій. Крім цього, в договорі необхідно детально прописати максимально докладний список надзвичайних ситуацій, припиняти найменші зловживання з боку контрагента, та порядок звільнення сторін від відповідальності.
Зверніть увагу
Відмінними рисами договору поставки є відмінність часу укладення договір і його виконання, наявність родових ознак у поставленого товару і можливість передачі товарів, які ще не були зроблені.