Як встановити кодеки для windows media. Як встановити кодаки.

кодек прийнято іменувати спеціальні програми стиснення та розпакування мультимедійних даних. Установка необхідних кодеків дозволяє користувачеві відтворювати файли обраних форматів і виправити проблеми, що виникають в процесі програвання.
Інструкція
1
Викличте головне меню комп'ютера, що працює під управлінням операційної системи Windows будь-якої версії, натиснувши еа кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт «Панель управління» для того, щоб виконати установку всіх кодеків. Розкрийте посилання «Установка та видалення програм» і виберіть закладку «Установка Windows» в діалоговому вікні. Застосуйте прапорець в рядку «Мультимедіа» (можливий варіант «Звуки і мультимедіа», залежно від версії ОС) і скористайтеся командою «Склад». Застосуйте прапорці в рядках «Стиснення аудіозаписів» і «Стиснення відеозаписів» і збережіть зроблені зміни, натиснувши на кнопку OK. Повторно натисніть на кнопку OK, щоб застосувати їх.
2
Для установки окремих кодеків викличте головне системне меню, натиснувши на кнопку «Пуск», і перейдіть в пункт «Панель управління». Розкрийте посилання «Установка устаткування» і двічі скористайтеся командою «Далі». Після цього застосуйте прапорець в рядку «Ні, вибрати зі списку» і підтвердіть свій вибір, натиснувши на кнопку «Далі». Відзначте чекбокс в поле «Звукові, відео та ігрові пристрої» в каталозі «Типи пристроїв" діалогового вікна і збережіть зроблене зміна, натиснувши на кнопку «Далі». Вкажіть потрібного виробника програми в каталозі «Виробники» наступного діалогового вікна і виберіть необхідний кодек в каталозі «Моделі». Підтвердіть свій вибір, натиснувши на кнопку «Далі» і збережіть зроблені зміни, натиснувши на кнопку «Готово».
3
При необхідності видалити встановлені кодеки поверніться в пункт «Панель управління» головного системного меню і розкрийте посилання «Установка та видалення програм». Виберіть закладку «Установка Windows» в діалоговому вікні та застосуйте прапорець в рядку «Мультимедіа». Скористайтеся командою «Склад» і зніміть прапорці в рядках «Стиснення аудіозаписів» і «Стиснення відеозаписів» наступного діалогового вікна. Підтвердіть свій вибір, натиснувши на кнопку OK, і збережіть зроблені зміни, повторно натиснувши на ту ж кнопку.
Практично все аудіо і відео кодують спеціальними програмами, які при незначній втраті якості дозволяють істотно зменшити загальний розмір файлу. Кодек - це мікропрограма, за допомогою якої комп'ютер декодує і програє відео або звук. Без кодеків комп'ютер не може відтворює зовсім або відтворює неправильно більшість мультимедіа файлів.
Інструкція
1
Для зручності кодеки збираються в пакети, які можна безкоштовно скачати в інтернеті. Кожен пакет має певний загальний набір кодеків і деякі додаткові програми, що розрізняються залежно від пакета. Розглянемо установку кодеків на прикладі одного з найпопулярніших пакетів K-Lite Codec Pack. Насамперед, необхідно завантажити даний пакет з інтернету. Він абсолютно безкоштовний, тому будьте уважні, при завантаженні не вводите свій номер телефону і не відправляйте смс.
2
Після закінчення завантаження, клацніть подвійним кліком на ярлику програми. Перед початком установки система видасть попередження про те, що програма має невідомого видавця. Натисніть клавішу «Запустити» і продовжуйте установку. Якщо на вашому комп'ютері стоїть операційна система Windows 7, вона запросить дозвіл на внесення змін на жорсткий диск, натисніть «Дозволити».
3
У наступному вікні програма установки запитає, чи дійсно ви хочете інсталювати кодеки? Щоб почати установку натисніть кнопку «Next».
4
Далі вам буде запропоновано вибрати тип установки: простий (simple, рекомендується для більшості користувачів) або просунутий (advanced, рекомендується для просунутих користувачів). Якщо вам необхідно вибрати особливе місце для установки програми, змінити її назву в списку програм в панелі завдань або вибрати спеціальний профіль установки, вибирайте просунутий тип установки (advanced). В інших випадках вибирайте звичайну установку (simple) і натискайте «Next».
5
У наступному вікні установник запропонує активувати функцію апаратного збільшення продуктивності при декодуванні відео для Windows Media плеєра. Коректна робота функції DXVA можлива тільки на комп'ютерах, що підтримують цей тип апаратного прискорення. У деяких випадках включення цієї функції може призвести до проблем у роботі комп'ютера. Включайте акселерацію, тільки якщо впевнені, що ваш комп'ютер підтримує DXVA, в іншому разі не вибирайте нічого і натискайте «Next».
6
Далі програма установки запропонує вам вибрати, в якому плеєрі будуть за замовчуванням відтворюватися аудіо та відео файли. Виберіть перший пункт, якщо будете користуватися Media Classic Player (встановлюється разом з кодеками) або виберіть другий, якщо будете програвати мультимедіа в стандартному Windows Media. Якщо ви не користуєтеся жодним з перерахованих плеєрів, після закінчення установки зможете повернути асоціації на необхідний вам програвач.
7
У наступному вікні програма пропонує вибрати типи файлів, які за замовчуванням будуть програватися в обраному вами плеєрі. «Select all video» - вибирає всі типи відео файлів. «Select all audio» - вибирає всі типи аудіо файлів. «Select none» - знімає вибір з усіх пунктів. Якщо ви не виберіть нічого, мультимедіа файли будуть відтворюватися через плеєр, який використовувався до установки програми. Відзначте галочкою необхідні типи файлів і натисніть «Next».
8
У діалозі можна вибрати типи файлів, для яких стандартні ярлики будуть замінені ярликами програвача. Це зручно для візуального визначення того, до якого з додатком асоційований файл. Можете вручну вибрати відомі вам типи мультимедіа файлів. Також можна скористатися кнопкою «Select Windows default». Вона автоматично вибере ті файли, які операційна система вважає мультимедійними за замовчуванням. Після вибору натисніть клавішу «Next».
9
У наступному вікні виберіть тип аудіосистеми і натисніть «Next».
10
Після вибору типу аудіо системи програма запропонує разом з кодеком встановити домашню сторінку, панель пошуку і пошукову машину за замовчуванням Yahoo !. Якщо ви не бажаєте змінювати налаштування свого інтернет браузера, відзначте галочкою пункт «No thanks. I do not want any of the above »та натисніть кнопку« Next ». У наступному вікні натисніть «Install».
11
Після закінчення процесу установки натисніть «Finish». Кодек і успішно встановилися на ваш комп'ютер, і тепер ви можете дивитися відео та слухати музику всіх поширених форматів.