Як вибрати керамічну плитку для ванної. Як вибрати кахельну плитку для маленької ванної.

Облицювання ванної кімнати керамічною плиткою виконує не тільки декоративне функцію. За допомогою такої плитки поверхню охороняється від шкідливого впливу вологи, яке може привести до збитку здоров'ю людини.
Інструкція
1
Вибирайте керамічну плитку з високими показниками водостійкості. Сорт вибраного зразка вказано в супутньої плитці документації, яку надає продавець, у вигляді спеціального літерного коду, де АА - це найнадійніша плитка. Також дізнатися ступінь захищеності і якості плитки можна, вивчивши її з тильного боку. У зразків низьких сортів ця поверхня має широкі порами. Чим вже пори на тильній стороні плитки, тим вона міцніше і стійкіше до дії вологи і деяких хімічних речовин.
2
Віддавайте перевагу керамічній плитці більшого розміру. При викладанні невеликої доведеться використовувати значно більше цементних швів між окремими елементами, а саме такі шви є найбільш уразливими місцями в приміщеннях з постійним високим рівнем вологості. Вода, що потрапляє на скріплюють керамічну плитку шви, пошкоджує їх, негативно впливаючи на термін служби плитки у ванній кімнаті. Крім того, на поверхні цементного розчину може утворюватися шкідливий для здоров'я людини грибок. Тому плитка великих розмірів служить довше, ніж менші аналоги.
3
Підбирайте керамічну плитку, відповідальну міжнародним стандартам якості. Найбільш якісна виготовляється в країнах Європи, наприклад, в Італії, Німеччині, Великобританії. Існує безліч підробок європейських марок, тому потрібно бути вкрай уважним. Багато підробки володіють більшою товщиною плитки, в той час як стандартна товщина складає 5-10 мм для облицювання стін і 8-12 мм, якщо плитка кладеться на підлогу ванної кімнати.
4
Використовуйте не надто слизьку плитку, щоб уникнути травм. Більшою мірою це важливо, якщо потрібно вибрати керамічну плитку для облицювання підлоги. Хорошим захистом від ковзання може виявитися рифлена поверхню. Краще випробувати сподобався зразок перед покупкою, змочивши його водою і спробувавши поковзатись по його поверхні пальцями.