Як пройти співбесіду до вузу. Як проходить собіседованіе в коледжзах.

Співбесіда - одна з форм вступних іспитів до ВНЗ. Вона діє не на всіх спеціальностях і не у всіх освітніх установах. Але співбесіду може відігравати вирішальну роль при зарахуванні.
Інструкція
1
Як правило, всі ВУЗи зараз при вступі приймають результати ЄДІ, і хоча б частково прохідний бал складається саме з цих позначок. Перездати єдиний держіспит в один і той же рік не можна. Тому, розраховуючи на вдале співбесіду, ви не повинні забувати і про успішну здачу інших іспитів. Тим більше, що бесіди з абітурієнтами, як правило, є заключною частиною вступних випробувань.
2
Навіть здавши всі іспити на «відмінно», ви не можете бути впевнені у своєму зарахуванні, так як співбесіда ще не пройдено. Воно може значно знизити загальний бал, але може і, навпаки, вивести в вас в перші ряди. Буває, шкільні відмінники «завалюють» співбесіду, тому що воно передбачає навички, не особливо розвиваються в звичайних школах: комунікабельність, нестандартне мислення, вміння швидко «схопити» ситуацію.
3
Перед співбесідою не полінуйтеся, знайдіть студентів обраної вами спеціальності, які складали іспити до вас (бажано, роком раніше). Попросіть їх згадати питання, хід бесіди, якісь особливості. Коло тем співбесіди може бути обговорений у ВУЗі заздалегідь. Поміркуйте на ці теми, почитайте, що пишуть про це в новинах, в сучасних дослідженнях. Екзаменаторам тут будуть важливі не стільки знання (ви їх показали в письмових випробуваннях), скільки ваш інтерес в спеціальності, чи стежите ви за новітніми розробками в ній, чи займаєтеся самостійно її вивченням.
4
І, звичайно, є загальні рекомендації, які допоможуть вам пройти співбесіду не тільки у ВНЗ, а й, наприклад, при прийомі на работу.Держітесь прямо, будьте впевнені (але не самовпевнені). Дивіться в очі екзаменатору, але не зухвало, а дружелюбно. Посміхайтеся. Слідкуйте за своєю мовою: вона повинна бути рівною, голос - впевненим, що не тремтячим. Не намагайтеся відповідати на питання відразу, візьміть якийсь час на обдумування, це абсолютно нормально. Не намагайтеся піти від теми, якщо не знаєте точної відповіді. Спробуйте вирішити завдання логічно. І не намагайтеся переконати комісію в тому, що насправді ви - глибокий знавець даній області. Можна лише побіжно згадати про щось, що зацікавило вас; може бути, ви самі займалися дослідженням якогось питання у вашій спеціальності, - ненав'язливо повідомте про це.
Корисна порада
Перед співбесідою потренуйте мова, промовляючи скоромовки. Намагайтеся вгамувати хвилювання: випийте склянку води, зробіть кілька глибоких вдихів і видихів.
Співбесіда може стати відправним пунктом вашої нової кар'єри. Ретельна підготовка до нього вимагає певних навичок і чималу кількість часу. Чим краще ви будете підготовлені, тим більше вірогідність позитивного рішення роботодавця.
Вам знадобиться
  • Інтернет, діловий костюм, папір, ручка.
Інструкція
1
Поставте перед собою конкретну мету, перш ніж іти на співбесіду. Воно являє собою переговори, які безглуздо починати, якщо відсутнє розуміння, для чого все це потрібно. Цілком можливо, що вам буде поставлено таке питання. Швидкий, чіткий і осмислений відповідь справить приємне враження на вашого майбутнього роботодавця.
2
Дізнайтеся все про компанію, в якій ви збираєтеся працювати. Багато ігнорують цей момент і тому закривають для себе можливість успішного завершення співбесіди. Не повторюйте таких помилок! Зайдіть на сайт організації і подивіться, що є її основними перевагами перед конкурентами, які вона має заслуги і чим пишається найбільше. «Випадкове» згадка цих нюансів в процесі бесіди дасть вам перевагу в очах роботодавця.
3
Приготуйте одяг, в якому підете на співбесіду. Не варто піддаватися спокусі і бігти в магазин у пошуках ідеального костюма. Краще не одягати нові речі. По-перше, тому що ви не знаєте, як вони себе «поведуть», а по-друге, ви повинні бути впевнені в тому, що вам буде комфортно. Звичайно, улюблений розтягнутий светр теж не підійде. Ви повинні виглядати в міру строго і в той же час в одязі повинна бути якась родзинка.
4
Налаштуйте себе на позитивний лад. Вірте в те, що співбесіда пройде успішно. З гарним настроєм ваші шанси помітно підвищуються. Обов'язково посміхайтеся і тримайтеся впевнено при бесіді з роботодавцем.
5
Не їжте перед співбесідою цибуля, часник, ковбасу і т.п. Також краще не вживати алкоголь за день до відповідального заходу. Це може негативно позначитися на вашому зовнішньому вигляді і здатності швидко реагувати на запитання роботодавця.
6
Складіть список положень, про які ви збираєтеся повідомити на співбесіді. Можете записати туди якісь факти, які ви хочете згадати, але можете забути через хвилювання. Покладіть цей листок в папку і підглядайте в нього в разі потреби.