Як лікувати кліщовий енцефаліт.

Кліщовий енцефаліт - інфекційне захворювання, збудником якого вважається вірус. Потрапити в організм людини він може після укусу інфікованого кліща. При даної хвороби відбувається запалення головного мозку, тому її необхідно лікувати.
Вам знадобиться
  • - медикаментозні препарати.
Інструкція
1
Основними симптомами цього захворювання є різке підвищення температури, головний біль, блювота і нудота, слабкість. При важкому перебігу енцефаліту можуть з'явитися сильні болі в м'язах рук і шиї, судоми, тремор, проблеми з координацією. При перших ознаках зверніться до медичного закладу для подальшої госпіталізації в інфекційне відділення.
2
При підвищенні температури дотримуйтесь постільний режим. Дотримуйтеся дієти, яку призначить лікар. Для лікування кліщового енцефаліту використовують спеціальний протиенцефалітний імуноглобулін. Даний препарат отримують з крові донорів, які вже перехворіли цим захворюванням. Ліки вводять внутрішньом'язово. Тривалість лікування і доза препарату залежать від перебігу та тяжкості недуги і призначаються лікуючим лікарем.
3
Крім того, застосовуються противірусні ліки: «Реаферон», «Інтерферон». Вони перешкоджають подальшому розмноженню вірусу, допомагають імунній системі впоратися з інфекцією.
4
При появі симптомів запалення мозку, а також поліоміелітіческой і полірадікулоневріческой форми, призначають стероїдні гормони. При виникненні епілептичних припадків прописують протиепілептичні засоби.
5
Протягом року після лікування не рідше одного разу на три місяці відвідуйте невропатолога, періодично проходьте курс реабілітаційної терапії, яку призначають з урахуванням клінічної симптоматики.
6
Лікування цієї недуги досить дороге і тривале, тому краще провести профілактику. Найбільш ефективним заходом є щеплення від кліщового енцефаліту. Вона робиться всім бажаючим. Частіше ставиться людям, чия діяльність безпосередньо пов'язана з постійним перебуванням в лісовій зоні.
Зверніть увагу
При повному відновленні функцій організму можливе зняття з медичного обліку.
Корисна порада
Провести вакцинацію рекомендується за два місяці до початку весни.