Як здійснювати правильний догляд за хворим.

Правильний догляд за хворим включає в себе виконання призначень лікаря, гігієнічні та лікувальні процедури, прибирання приміщення, створення оптимальних умов, що сприяють одужанню людини. Для сприятливого завершення хвороби необхідно володіти навичками з догляду, надавати увагу і підтримку.
Інструкція
1
Виділіть для хворого вільну кімнату, щоб захистити інших членів сім'ї від інфекції і забезпечити хворій людині спокій і тишу. Заходячи в кімнату, одягайте одноразову стерильну маску, яку можна придбати в аптеці або зробити самостійно з декількох шарів марлі. Так ви зможете убезпечити себе від зараження вірусами (при наявності у хворого інфекційного захворювання) або огородити ослаблений організм хворого від бактерій, носієм яких можете являти ви чи інший член сім'ї. Обов'язково мийте руки до входу в кімнату і після.
2
Намагайтеся часто міняти постільну білизну, особливо, якщо у хворого висока температура. Кожен день робіть вологе прибирання в кімнаті з додаванням у воду дезінфікуючих засобів. Протирайте підлоги, а також пил на меблях і підвіконні. Провітрюйте кімнату кілька разів на добу. Якщо хворого дратує яскраве світло, повісьте на вікно жалюзі або світлі щільні гардини. Слідкуйте за вологістю і температурою повітря, що особливо важливо при наявності у хворого температури, кашлю або нежиті.
3
Додайте біля ліжка хворого тумбочку чи низький столик, на якому поставте склянку з водою, ліки, серветки, нічник та інші необхідні приналежності.
4
Виділіть для хворого окремий посуд. Мийте її з додаванням дезінфікуючих засобів, наприклад, слабкого розчину марганцівки або фурациліну.
5
Ретельно стежте за станом шкіри, якщо хворий знаходиться в лежачому стані тривалий час. На постільній білизні не повинно бути складок, крихт від їжі. Краще займатися профілактикою пролежнів, ніж потім довго їх лікувати.
6
Готуйте для хворого легкі та корисні страви у відповідність з дієтою, яка залежить від захворювання і його тяжкості. Порадьтеся з цього приводу з лікуючим лікарем. Їжу слід приймати невеликими порціями. При температурі давайте хворому велику кількість рідини - ягідні морси, трав'яні чаї, компоти, відвар шипшини, чисту воду. Пиття повинне бути теплим.
7
При болю в горлі і нежиті приготуйте розчин з відваром трав, які мають протизапальну дію (наприклад, ромашки, календули або шавлії). Для промивання носа можете купити в аптеці фізіологічний розчин або приготувати його самостійно (1 столова ложка солі на один літр кип'яченої води).
Корисна порада
Намагайтеся підтримувати хворого, підбадьорювати і не дорікати в тимчасових труднощах, пов'язаних з його захворюванням. Підтримка має важливе значення в процесі видужування.