Як правильно носити лінзи.

Лікарі-офтальмологи виділяють кілька найважливіших правил носіння контактних лінз, дотримання яких не тільки дозволяє зберігати їх властивості протягом усього терміну служби, а й оберігати очі від різних неприємностей.
Інструкція
1
Одягайте і знімайте контактні лінзи тільки чистими руками, завжди починаючи з одного і того ж очі. Це дозволить уникнути проникнення в очі різних інфекцій. Знявши лінзи, помістіть їх в особливий контейнер із спеціальним розчином для очищення та дезінфекції.
2
Дотримуйтеся режиму використання контактних лінз. Якщо у вас лінзи тривалого носіння - користуйтеся ними не більше 15 годин на день, а на ніч обов'язково знімайте. Володарям одноденних лінз в цьому плані набагато простіше, адже перед сном їх досить зняти і викинути, а на наступний ранок просто надіти нову пару. Спати в лінзах не можна.
3
Слідкуйте за терміном придатності лінз тривалого або пролонгованої носіння, а також лінз планової заміни. Міняйте їх на нові після закінчення рекомендованого терміну їх носіння незалежно від того, скільки разів за цей період часу ви їх використали.
4
Чи не купайтеся в контактних лінзах ні в басейні, ні в річці, ні в будь-якому іншому водоймищі. Взаємодія з річковий, морський або хлорованою водою може призвести до помутніння лінз, а отже, стати причиною їх псування.
5
Будьте гранично обережні при використанні лаку для волосся, дезодоранту для тіла і духів в аерозольній упаковці. Під час розпилення будь-якого з цих коштів обов'язково закривайте очі. Так ви вбережете не тільки їх, але й контактні лінзи, від шкідливого впливу мікрочастинок аерозолю. Уникайте закритих прокурених приміщень.
6
Одягайте контактні лінзи перш ніж нафарбуватися, а знімайте - перед тим як змити макіяж. Постарайтеся використовувати тільки якісну косметику. Туш не повинна обсипатися, підводка - розтікатися, а в складі тіней не повинно бути присутнім грубих частинок.
7
Контактні лінзи для очей - це предмет строго індивідуального користування, тому пропонувати свої лінзи іншим і надягати чужі навіть на найкоротший час строго заборонено.
Контактні лінзи на сьогоднішній день є одним з найефективніших засобів корекції зору. Крім лінз, що підвищують гостроту зору, існують декоративні та косметичні, які можуть не тільки коригувати зір, але і прикрашати очі. Щоб уникнути дискомфортних відчуттів при носінні лінз, крім грамотного догляду, потрібно вміти їх правильно одягати.
Вам знадобиться
  • - контейнер або блістер з лінзами
  • - пінцет для контактних лінз з силіконовими насадками
Інструкція
1
Спочатку необхідно провести деякі підготовчі процедури, а саме: вимити руки з милом під проточною водою, змити макіяж, щоб не викликати роздратування, якщо випадково занесете косметичні засоби в око або на лінзу. Переважно користуватися рідким антибактеріальним милом без ароматів і масел, які можуть залишатися на руках і вести до липидному забруднення лінз.
2
Далі слід спеціальним пінцетом з силіконовими насадками витягти лінзу з розчину для зберігання (небажано користуватися гострими предметами або нігтями для вилучення лінз з контейнера або блістери). Перед тим, як їх надіти, обполосніть універсальним розчином. Після покладіть лінзу опуклою стороною на вказівний палець лівої руки, якщо збираєтеся надягати її на ліве око, і правою, якщо на праве око. Важливо, щоб у лінзі не залишалося зайвої кількості розчину, це може перешкодити її правильному прилеганию до зіниці.
3
Переконайтеся що лінзу не вигнута навиворіт. Це можна зрозуміти за станом обідка. При нормальному положенні краю лінзи не розкриваються назовні, а мають вигляд півсфери. Необхідно перевірити, чи не порушена цілісність лінзи. Якщо є розриви, користуватися такою лінзою можна.
4
Потрібно розташуватися перед дзеркалом, бажано над столом, щоб у разі втрати, їх легко можна було знайти. Якщо лінза надаватися на праве око і знаходиться на кінчику вказівного пальця правої руки, необхідно піднести кисть до обличчя і середнім пальцем відтягнути нижню повіку. А лівою рукою відтягнути верхню повіку.
5
Дивлячись прямо в дзеркало, а не на лінзу, слід наблизити її до рогівці, практично доторкнувшись пальцем з лінзою до зіниці. Можливо, буде легше акуратно помістити її на око, якщо дивитися вгору. Переконавшись, що лінза прикріпилась до ока, необхідно плавно прибрати палець. Потім можна зімкнути повіки, покліпати або зробити обертальні рухи зіницею.
6
Якщо все-таки лінза не розмістив по центру зіниці, потрібно при відкритих століттях, обережно натискаючи на край нижнього або верхнього століття, надати їй правильну позицію. Або ж чистим пальцем акуратно посунути лінзу на місце.
Корисна порада
З коротко підстриженим нігтями надягати лінзи безпечніше. Важливо стежити за чистотою розчину для зберігання і не надягати лінзи, якщо на них є порошинки і інші забруднення. Наносити косметику на обличчя і особливо на очі потрібно тільки після того, як лінзи надіті.