Як стати адвокатом.

Професія адвоката здавна вважається однією з найпрестижніших. Успішне представлення інтересів клієнтів у суді і велика кількість виграних справ забезпечує адвокатам популярність, більшу затребуваність і високі гонорари, завдяки чому їх відносять до еліти юриспруденції.
Вам знадобиться
  • - Федеральний закон «Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації» від 31.05.2002г. №63-ФЗ;
  • - вища юридична освіта;
  • - стаж роботи за юридичною спеціальністю не менше 2 років;
  • - анкета-автобіографія;
  • - копія паспорта;
  • - копія диплома про вищу освіту;
  • - копія трудової книжки.
Інструкція
1
Якщо вас приваблює професія адвоката, для початку ознайомтеся з Федеральним законом «Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації». Вивчіть права, обов'язки, повноваження адвоката, порядок придбання, зупинення та припинення статусу, організацію адвокатської діяльності та надання юридичної допомоги населенню. Зверніть увагу на зазначені в законі перешкоди до присвоєння статусу адвоката: наявність обмежень у дієздатності, а також непогашеною і незнятої судимості за умисний злочин.
2
Щоб стати адвокатом, необхідно вищу юридичну освіту. Форма навчання - денна, заочна, вечірня, дистанційна - значення не має. Однак, вибираючи ВНЗ, де ви плануєте вчитися юриспруденції, зверніть увагу на наявність державної акредитації.
3
Отримавши професійну освіту, ви повинні відпрацювати не менше 2 років за юридичною спеціальністю: на вимагають вищої юридичної освіти державних і муніципальних посадах, в тому числі в правоохоронних органах, в юридичних службах організацій, викладачем правових дисциплін у закладах середньої, вищої і післявузівської освіти, а також в якості помічника адвоката або нотаріуса. Крім того, ви можете пройти стажування в колегії адвокатів. Майте на увазі, що якщо ви працювали з юридичного профілю під час навчання у вузі, цей період буде виключено з необхідного стажу.
4
Далі подайте до кваліфікаційної комісії адвокатської палати заяву про присвоєння вам статусу адвоката. Прикладіть до нього копію паспорта, анкету-автобіографію, копію трудової книжки з відміткою про роботу за юридичною спеціальністю, копію диплома про вищу юридичну освіту. Візьміть до уваги, що кваліфікаційна комісія має право звернутися із запитами про підтвердження наданих вами відомостей і документів в організації, якими вони були видані.
5
Після закінчення перевірки ви будете допущені до кваліфікаційного іспиту, який проводиться у формі письмового тестування та усної співбесіди. Вивчіть перелік питань, пропонованих претендентам, освіжіть свої знання, врахуйте відбулися в законодавстві зміни, при необхідності заповните прогалини. Успішна здача іспиту гарантує присвоєння адвокатського статусу. У разі негативного результату повторіть спробу на наступний рік.
6
На завершення процесу придбання адвокатської професії вам буде потрібно принести присягу про добросовісну захист прав, свобод та інтересів клієнтів відповідно до закону і кодексом професійної етики адвоката.