Як і що писати про себе у творі.

Одним їх популярних завдань для школярів на уроках російської мови та суспільствознавства є написання твору (есе) про себе. При виконанні даної роботи важливо не просто перерахувати власні гідності або описати різні ситуації з життя. В кінцевому підсумку ви повинні отримати чіткий і грамотно структурований розповідь, яка охарактеризує вас як особистість.
Інструкція
1
Не починайте роботу над текстом до тих пір, поки у вас не буде добре підготовленого плану. Якщо думки не вдається зібрати воєдино, спробуйте коротко записати в чернетку роздуми і факти, які ви хочете освітити. Не старайтесь їх красиво формулювати, просто викладіть на папері. Через півгодини поверніться до записів і виділіть в них основні моменти. Потім розташуйте відібраний матеріал у вигляді пунктів плану, намагаючись дотримуватися логіку і чітку хронологію викладу.
2
Далі приступайте до написання твору, керуючись підготовленими пунктами. Вступна частина роботи може містити короткі відомості про сім'ю і перших роках життя людини. Можливо, вам вдасться згадати про якихось важливих епізодах з дитинства чи юності, які вплинули на ваше подальше життя. Однак не перевантажуйте початок роботи зайвими подробицями і надто дрібними деталями. Вступ має лише плавно підвести до основної думки твору.
3
В основній частині розкрийте найбільш яскраві риси свого характеру в описі конкретних життєвих ситуацій. Тут можна розповісти про себе як про сина (дочки), вірного друга, спортсмена, людину, захоплено цікавою справою. При цьому необхідно дотримати баланс в описі своїх достоїнств і конкретних моментів, які їх наочно проілюструють. Намагайтеся не перетворювати твір-роздум в простий виклад ваших перемог і досягнень. Кожен конкретний епізод біографії повинен характеризувати вашу особистість в цілому.
4
У висновку підведіть загальний підсумок і зробіть оцінку всьому написаному. Розкажіть про те, як ви ставитеся до своїх досягнень і успіхів, висловіть бажання щось змінити у своєму характері і перерахуйте можливі шляхи самовдосконалення. Після закінчення роботи кілька разів перечитайте її та визначте, чи вдалося до кінця розкрити думки, які ви хотіли донести до читача.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=E7_PQ4GoxoE