Як піднятися на гірську вершину.

Альпінізм - вид спорту, що привертає людей сильних і витривалих, яким подобається відчувати адреналін в крові і постійно випробовувати себе на міцність. Адже підкорення гірських вершин - не тільки перемога над силами природи, а й перемога над собою, своїми слабостями і страхами. Образ людини, готового ризикнути власним життям, щоб піднятися на гірську вершину, наповнений суворою романтикою і таємничістю.
Інструкція
1
Якщо і ви вирішили приміряти на себе цей образ і стати альпіністом, знайте, що це той вид спорту, в якому навіть повне оволодіння навичками горновосхожденія не гарантує відсутність небезпеки. Ви можете звести до мінімуму суб'єктивну її складову, яка залежить від вашої фізичної підготовки, але завжди буде існувати об'єктивна небезпека - каменепади, тріщини, лавини і різка зміна погоди.
2
Будьте готові до того, що заняття альпінізмом вельми дорого коштують, і економія на спорядженні або організації навчально-тренувального процесу може коштувати життя не тільки вам, а й тим, з ким ви будете підкорювати вершини. Це командний вид спорту, і вам доведеться відповідати не тільки за себе, але й за інших.
3
В тому випадку, коли труднощів ви не боїтеся, налаштовані серйозно і рішуче, обов'язково пройдіть лікарську комісію, щоб бути впевненим у тому, що організм у важку хвилину вас не підведе і фізичні навантаження йому не протипоказані. Це пов'язано з тим, що в горах ви зіткнетеся з таким явищем, як висотна гіпоксія і для кожної людини існує індивідуальний поріг висоти, переступати через який небезпечно для життя.
4
Заняття альпінізмом зажадає від вас великої кількості часу, ви постійно повинні тренуватися, щоб стати професіоналом і вийти на світовий рівень. Навіть в тому випадку, коли ваші плани не настільки амбітні, і ви не збираєтеся присвятити цьому життя, перш, ніж піднятися на гірську вершину навіть середньої категорії складності два або три місяці вам треба буде присвятити серйозної фізичної підготовки.
5
Щоб переконатися в тому, що заняття альпінізмом - для вас, спробуйте себе в реальних умовах. Для цього ідеальним полігоном можуть послужити, наприклад, гори Криму. Тут вам не буде потрібно дороге високогірне спорядження та одяг, але перші знання і навички ви придбати зможете. Крім того, у разі травми, можна розраховувати на швидку і кваліфіковану медичну допомогу.
6
У випадку, коли ви відразу хочете зайнятися комерційним висотним альпінізмом, обзаведіться спеціальним спорядженням і не скупіться на тлумачного інструктора. Для перших сходжень підійдуть невисокі гори на Кавказі заввишки до 4000 м або в Середній Азії, де висоти до 5000 м. Ну а потім вже можете почати підкорення семитисячників в Гімалаях і Коракоруме.