Як повісити жалюзі на вікно. Як зробити жалюзі.

Сьогодні в Росії працює велика кількість компаній - продавців жалюзі різного типу, тому можна без зусиль підібрати оптимальний варіант для офісу і вдома. Зазвичай фірми пропонують комплекс послуг - від виміру віконних прорізів до монтажу готового виробу. Якщо ви вирішили повісити жалюзі своїми руками, враховуйте спосіб розташування пластин-ламелей. Горизонтальні і вертикальні завіси встановлюються по-різному.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - олівець;
  • - кронштейни;
  • - підкладки;
  • - карниз і ламелі;
  • - волосінь і ланцюжок;
  • - тримачі для волосіні;
  • - важки для вертикальних жалюзі;
  • - викрутка або шуруповерт;
  • - саморізи.
Інструкція
1
Замірте віконний проріз і упевніться, що ви підібрали виріб потрібного розміру. Горизонтальні жалюзі можна встановити безпосередньо на раму або внахлест - на стелю або стіну на зразок шторного карниза. Перший варіант підходить пластиковим вікнам, він дозволяє поєднувати жалюзі з шторами. Другий спосіб монтажу зручний для традиційних рам і може використовуватися як єдине оформлення віконного отвору.
2
Спробуйте повісити жалюзі на стулку пластикового вікна. Для цього розкрийте упаковку з новим виробом і акуратно розмотайте ланцюжок управління і спрямовуючу лісочку (зазвичай на заводі вони обмотуються навколо ламелей). Зверху корпуса вироби знаходиться декоративна накладка - відкрийте її. Тепер можна приступати до установки жалюзі.
3
Прикладіть верх вироби до початку прозорої частини вікна, щільно притискаючи корпус до скла. Частина жалюзі повинна бути втоплена між правим і лівим штапиками - елементами, які утримують склопакет в віконній стулці.
4
Візьміть спеціальні підкладки (вони нагадують букву «П»), які продаються в комплекті з жалюзі. Їх може бути декілька штук. Щоб домогтися необхідної товщини елемента, скріпіть підкладки між собою. Між краями кріплення і поверхнею вікна утворюється зазор, величина якого залежить від конкретної віконної системи (зазвичай від 1 мм до 2 см). Щільно притисніть підкладку оптимальної товщини між стулкою і кріпленням.
5
Укрутите верх жалюзі саморізами з комплекту поставки. Вони входитимуть в пластикове покриття досить легко, тому ви можете скористатися звичайною викруткою.
6
На верхню частину кріплення встановіть декоративну накладку і зафіксуйте бічні заглушки. Щоб не помилитися в призначенні деталей, вам достатньо прочитати докладну інструкцію виробника - будь-який поважаючий себе продавець включає її в комплект поставки. Зазвичай розташування елементів жалюзі зрозумілі на інтуїтивному рівні.
7
Просвердлите в нижньому краї віконного прорізу (безпосередньо в штапик) отвір для фіксаторів направляючої волосіні. Натягніть її і закріпіть на встановлений тримач. Поставте спеціальний фіксатор для керуючої ланцюжка.
8
Монтаж вертикальних жалюзі виробляєте в стіну або стелю. Для цього спочатку розмітьте положення кронштейнів на обраної площині. Зручно використовувати універсальні кріплення - в суміжних областях деталей прорізані отвори для гвинтів, які дозволяють встановити карниз в будь-якій площині.
9
Прикрутите кронштейни до стелі або стіни і вставте в них карниз. Знайдіть на крепежной системі притискної ключ - його потрібно повернути за годинниковою стрілкою.
10
Приєднайте ламелі до карниза за допомогою бігунків. Вам залишиться з'єднати важки, розташовані внизу вироби, з ланцюжком. Робіть це як з вивороту, так і з лицьового боку вертикальних жалюзі. Це дозволить ламелям висіти рівно, не хитатися від раптових поривів вітру.
Корисна порада
Сучасні жалюзі для пластикових вікон можуть мати різні варіанти кріпильних систем. Перш ніж почати монтаж карниза і ламелей, уважно вивчіть інструкцію з встановлення виробу, а при необхідності викличте досвідченого майстра.