Як визначити жанр музики. Як написати пісню рок.

Слово «жанр» походить від французького genre - «рід» і позначає в музиці сукупність форми і змісту, а також спосіб виконання. Визначити жанр музичного твору дозволяють ритм, мелодія і засоби виразності.
Інструкція
1
Оберіть твір, жанр якого потрібно визначити. Прослухайте його, звертаючи уваги на ритм і манеру виконання. Фольклорні мотиви вказують на приналежність до народної музики. Нерівне, імпровізаційне виконання говорить про те, що вибране вами музичний твір, швидше за все, відноситься до жанру джазу або блюзу. Використання хоралів або спів «а капела» (багатоголосся без музичного супроводу) вказує на вид духовної музики.
2
Прочитайте в енциклопедії музики перелік основних жанрів та їх підрозділів. Так, під поняття «Європейська класична музика» підходять і весільні марші, і хорали, і оперети, а електронна музика включає в себе як хаус, так і нью-ейдж або техноденс. Запам'ятати все до єдиного напрямку, не будучи практиком або теоретиком музики, складно. Досить орієнтуватися в загальних тенденціях. До того ж періодично музиканти винаходять нові жанри або змішують старі, даючи їм оригінальні назви.
3
Классифицируйте музику за жанрами, згадуючи вже відомих вам виконавців зі схожою манерою звучання. Так, якщо ви впевнені, що пісні групи Metallica підходять під поняття «рок», логічно буде припустити, що в цьому ж жанрі грають і Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Black Sabbath, Nazareth та інші колективи, до складу яких обов'язково входять гітаристи і бас-гітаристи, а вокаліст в основному виконує власні пісні.
4
Зверніться до допомоги віртуальних гідів за жанрами музики. В інтернеті на спеціалізованих сайтах можна знайти приклади пісень певної стильової спрямованості, або проконсультуватися на форумах у фахівців з приводу тієї чи іншої пісні. В ефірі багатьох радіостанцій діджеї ведуть роз'яснювальні передачі, де коментують приналежність прослуханого музичного твору до певного жанру.
З появою радіо, телебачення, а потім і інтернету люди отримали можливість швидкого знайомства з самою різною музикою. Це породило виникнення ще більшої кількості жанрів. А от як визначати їх максимально точно в такому різноманітті залишається загадкою для більшості.
Всього налічується близько 600 різних жанрів. Звичайно, розбиратися у всіх тонкощах потрібно далеко не всім. Але от відрізняти основні та найпопулярніші все ж бажано.

Характерні риси музичних жанрів

Жанр академічної музики характеризується тим, що вона виконується і детально вивчається людьми з музичною освітою, отриманим не тільки в загальноосвітньому закладі. Ці люди пов'язали своє життя і роботу з музикою, отримавши ще й вищу освіту в консерваторії або іншому музичному закладі. Афроамериканська музика має кілька основних напрямків, таких як джаз, соул і хіп-хоп. Джаз утворився через змішування європейської та африканської культури. Основними рисами стали імпровізація і незвичайний ритм, який начебто змушує почати танцювати. Соул на відміну від джазу більш мелодійний і душевний, але має всі ті ж риси виконання. Хіп-хоп як жанр включив в себе відразу всю красу афроамериканської музики, а потім включив в себе і елементи електронної музики. Найчастіше виконавці читають реп - речитатив під таку музику.Рок як музичний жанр відрізняє наявність сильних ритмічних і гармонійних почав, які задаються ударними і гітарами. Як правило, ця музика досить гучна, а тексти пісень зачіпають або глибокі соціальні проблеми, або йдуть до чогось міфічному або казковому. Основний упор робиться саме на інструментальну частину і те, як звучить музика.Поп-музика характеризується сильною комерціалізацією, а в музиці тут головним виступає текст, який буде максимально простим і виробляти вірусний ефект, завдяки якому пісні і стають відомими. Форма композиції тут тільки пісня. Основний упор у ній робиться на пріпев.Русскій шансон включає в себе пісні в першу чергу за тематиками. Всі військові пісні, тюремні, емігрантські, міський романс. Всі вони характеризуються простим побудовою музики, а головним інструментом є гітара. Основний упор робиться на текст пісні.

Електронна музика і її жанри

Вся ця музика створена при використанні електронних музичних інструментів і комп'ютерних програм, які допомагають у створенні. До жанрів такої музики відносяться дабстеп, техно, транс, брейкбіт, електро. Найчастіше таку музику можна почути на танцювальних майданчиках та інших подібних заходах.