Що робити, якщо вас укусив кліщ.

Наступ довгоочікуваного літнього сезону в багатьох куточках нашої країни супроводжується навалою кліщів. Небезпека зустрічі з цими паразитами полягає в тому, що укус кліща може призвести до зараження людини небезпечними інфекціями - кліщовим енцефалітом і бореліоз. Якщо, повернувшись з прогулянки по лісу, ви виявили, що вас укусив кліщ, прийміть невідкладні заходи.
Вам знадобиться
  • - спирт;
  • - настойка йоду;
  • - вата;
  • - міцна нитка;
  • - голка;
  • - скляний флакон.
Інструкція
1
Якщо ви виявили, що піддалися укусу кліща, постарайтеся видалити його самостійно, не відкладаючи цю процедуру. Первинну консультацію з видалення паразита ви можете отримати, звернувшись по телефону в службу швидкої медичної допомоги. Якщо стане ясно, що самостійне видалення кліща утруднене, вас невідкладно направлять до районної санітарно-епідеміологічну станцію або травмпункт.
2
При недоступності кваліфікованої медичної допомоги постарайтеся прийняти самостійні заходи негайно, оскільки ймовірність захворювання на кліщовий енцефаліт залежить від часу, протягом якого паразит перебував у присмоктався стані.
3
Огляньте уражене кліщем місце і протріть шкіру навколо нього ватою або бинтом, змоченими в спирті. Приготуйте міцну нитку і обережно зав'яжіть її ближче до хоботка кліща, щоб утворився вузол. Плавними рухами підтягніть кліща вгору, намагаючись не допускати ривків. Виконувати дану процедуру слід без поспіху, зазвичай на видалення кліща йде 10-15 хвилин. Після вилучення паразита ще раз протріть травмовану ділянку шкіри спиртом.
4
Якщо при витяганні кліща голівка його відірвалася і залишилася в місці укусу у вигляді чорної точки, видаліть її стерильною голкою, попередньо прожареної на вогні. Дійте так, немов видаляєте звичайну скалку. Будьте обережні, не стискайте тіло паразита, щоб не допустити видавлювання збудників хвороби в ранку. Пам'ятайте, що при відриві головки кліща процес інфікування ранки може продовжуватися.
5
Повністю видаливши кліща, обробіть шкіру в місці його присмоктування настоянкою йоду. Як правило, накладення пов'язки не потрібно.
6
Видаленого кліща помістіть його у відповідний скляний флакон з щільною кришкою, попередньо поклавши туди ватку, змочену водою. Закритий флакон приберіть в холодильник. Найближчим часом доставте витягнутого паразита в лабораторію санітарно-епідеміологічної станції для мікроскопічної діагностики.
7
Зверніться в місцевий пункт профілактики кліщового енцефаліту, не чекаючи результатів мікроскопічного аналізу. Особливо це важливо, якщо ви перебуваєте в районі, неблагополучному з точки зору кліщового енцефаліту. Екстрену профілактику імуноглобуліном проводять, як правило, в першу добу після укусу.