Як виростити баклажани.

Баклажан - дуже теплолюбива рослина. Саме тому його важко виростити в північно-західних регіонах країни. Ця культура має довгий вегетаційний період. Баклажан дуже примхливий, важко переносить пересадку. Для збору гарного врожаю необхідно багато попрацювати.
Інструкція
1
У першу чергу придбайте насіння баклажана. Сорт залежить від регіону, в якому ви збираєтеся вирощувати овоч. Наприклад, при проживанні в південному районі ви можете купити як ранньостиглий сорт, так і пізньостиглий. Якщо ви проживаєте в північному регіоні, зупиніть свій вибір на скоростиглих культурах (Віра, Аметист, Лускунчик або ін.).
2
Так як баклажан має довгий вегетаційний період, висівають насіння в горщики на початку лютого. Перед цим обов'язково обробіть їх. Спочатку проведіть калібрування, для цього помістіть насіння в воду (22-24оС) на дві години. Ті насіння, які спливли, видаліть. Решта залийте 3% розчином кухонної солі і залиште отмачиваться на півгодини. Опустилися на дно насіння ретельно промийте під проточною водою, підсушіть.
3
Після посіву насіння сходить на 15 добу. Вирощуйте розсаду протягом 45-60 днів, після цього робите пікіровку. Щоб з'явилися паростки, забезпечте рослині оптимальний температурний режим (від +20 до + 26оС). Після того як вони проклюнутся, знизьте температуру до + 13ос, через тиждень знову підвищіть до +26. Після того як ви посадите розсаду в горщики, зробіть затемнення в приміщенні. Протягом місяця підсвічується баклажани лампою денного світла.
4
Якщо розсада баклажана має близько 7 справжніх листочків, її можна сміливо висаджувати у відкритий грунт (природно, якщо температура вулиці це дозволяє). Висадіть баклажан у відкритий грунт на відстані 40 см від іншої рослини. Після висадки обов'язково мульчируйте грунт, тобто покрийте плівкою і присипте її краї землею. Краще для мульчування використовувати тирсу, перегній або кору дерев.
5
Не потрібно сильно поливати розсаду в перший час після висадки, так як рослина ослабне і загине. Першу підгодівлю зробіть через 20 днів після посадки баклажана, для цього використовуйте фосфорні та калійні добрива.