Як постелити дерев'яна підлога. Як постелити підлоги в споруджуваному будинку.

Незважаючи на різноманітність нових будівельних матеріалів, дерев'яні дошки і раніше вважаються одним з кращих на польний покриттів як для заміських будинків, так і для міських квартир. Дерев'яна підлога естетичний, довговічний і не вимагає якогось спеціального догляду. Цілком достатньо вологого прибирання пилу і періодичного фарбування. Крім того набагато приємніше відчувати під босою ногою живе дерево, ніж синтетику.
Вам знадобиться
  • статеві дошки з хвойних порід дерева, дерев'яні бруси, теслярські інструменти, цвяхи, обценьки
Інструкція
1
Однак при всій своїй невибагливості і простоті у догляді, дощате покриття вимагає дотримання деяких правил в процесі свого створення і експлуатації. В першу чергу необхідно знати, як правильно постелити дерев'яну підлогу. Від цього багато в чому буде залежати його міцність і довголіття.
2
Для будівництва дерев'яного статі традиційно використовують дошки дерев соснових порід розміром до 150 мм. в ширину і 25-50 мм. в товщину. При можливості слід вибирати дошки зовсім нові, ще не були в експлуатації.
3
Настилати дерев'яні підлоги переважніше всього в кінці опалювального сезону, щоб добре нагріте повітря приміщення встиг як слід просушити заготовлені дошки. Якщо укладання підлоги припала на літній період, то для роботи треба вибирати час, якому не менше 1-2 тижнів передувала суха і спекотна погода. Якщо деревина виявиться недостатньо просушеної до її настилу, то під час опалювального сезону навіть щільно пригнані між собою дошки можуть розсохтися і утворити щілини в підлозі.
4
Підготовлені і розмічені дошки укладають на лаги (дерев'яні квадратні бруси, закріплені на однаковій відстані один від одного). При розмітці дощок їх розташовують таким чином, щоб зазори між ними не перевищували 1 мм. Дошки необхідно класти річними шарами в різні боки, особливо це вимога треба враховувати при укладанні широких дощок. Закріплюють укладені дошки цвяхами довжиною 100-125 мм. Цвяхи переважніше забивати під невеликим кутом до мостині.
5
Відстань між крайніми дошками підлоги і стіною повинна становити близько 2 см. Ці зазори необхідні для вентиляції статевого покриття, у відсутності якої підлога може почати псуватися. Після закінчення робіт утворилися щілини закриваються плінтусами або галтелями (спеціальними профільованими рейками). Плінтуси краще так же вибирати з деревини хвойних порід (ялини, сосни). Вона менш схильна до дії вологи і руйнувань.