Як поводяться діти в перший рік життя.

В родині з'являється довгоочікуваний дитина. І часто молода мама відчуває постійне занепокоєння - чи нормально розвивається її малюк, порівнює його успіхи з однолітками. В основному ці хвилювання безпідставні - просто всі діти різні.
Інструкція
1
Вік до одного місяця - це період новонародженості. Вважається, що немовля в цьому віці повинна спати 16-19 годин і є близько 10 разів на добу. На практиці малюка можуть турбувати кишкові кольки, і спати він буде менше. Крім того, лактація у мами в цей період нестійка, і дитина може хотіти їсти набагато частіше.
2
Починає помічати навколишній світ малюк до кінця першого місяця. Він на короткий час фіксує погляд на яскравій крупної брязкальці. При різкому звуці здригається. Лежачи на животі, може піднімати й недовго утримувати голову. Іноді з'являється перша посмішка.
3
До другого місяця дитина може відстежувати предмет поглядом. Це час першого «агу». При появі в поле зору дорослої людини крихітка починає висловлювати радість посмішкою і звуками. Уже досить впевнено тримає голову.
4
В три місяці малюк видає більш різноманітні звуки. Любить розглядати предмети і особи, слухати звуки, особливо звуки людського голосу. Деякі діти перевертаються зі спини на живіт.
5
У 4-5 місяців дитина намагається схопити іграшку і засунути її в рот. З'являється сміх. Перевертається з живота на спину. Іноді малюки можуть довго - до 6-7 місяців не перевертатися. У переважній більшості випадків це не пов'язано з будь-якою патологією, а залежить від індивідуальних темпів розвитку, темпераменту і статури. Великі, вгодовані діти часто менш повороткі, ніж їх однолітки.
6
У 6-7 місяців малюк зазвичай вже вміє сидіти і намагається повзати. Деякі діти можуть довго - до восьми місяців - не сідати, викликаючи тривогу своїх мам. А хтось погано і неохоче повзає, зате може відразу піти. Навпаки, хлопці, які спритно і швидко повзають, часто йти не поспішають.
7
У 7-8 місяців діти починають вставати біля опори. Потім, знайшовши впевненість, починають переступати ногами, тримаючись за предмет. У 8-9 місяців дитина може виконувати прості завдання - кидати кульки в пляшку, дути в дудку. Відгукується на своє ім'я. Копіює поведінку дорослих - наприклад, кашляє і крекче, як дідусь, або ганчірочкою трет підлогу, як мама.
8
В 10-12 місяців малюк починає ходити. Але хтось може до півтора років віддавати перевагу повзати. Ставить кубики один на інший. Іноді з'являються перші усвідомлені слова.