Як знайти драйвер до звукової карти.

У більшості випускаються сьогодні материнських плат є вбудований аудіопроцесор, тому використання додаткових звукових карт потрібно тільки для отримання будь-яких спеціальних характеристик звуковідтворення. Наприклад, якщо комп'ютер використовується для створення або обробки музичних композицій, для відтворення їх через високоякісні аудіосистеми. Але в будь-якому випадку, будь то вбудований в материнську плату процесор або окрема плата, для її роботи потрібно драйвер.
Інструкція
1
Найпростіше шукати драйвер в пакувальній коробці, в якій звукова карта була придбана - в ній має бути оптичний диск або дискета з firmaware, тобто з драйверами і додатковим програмним забезпеченням. Якщо на такому носії ви не знайдете файли (розширення exe), а лише файли з розширенням inf, продовжувати пошуки драйверів не потрібно. Це означатиме, що звукова карта розрахована на роботу з універсальним звуковим драйвером операційної системи, який повинен бути налаштований у відповідності з установками з такого інформаційного файлу. У цьому випадку вам потрібно ініціювати ручну установку драйвера звукової карти, а в якості місця зберігання вказати цей диск, решта майстер інсталяції зробить сам.
2
У більшості сучасних комп'ютерів окремої плати звукової карти немає, а для роботи зі звуком використовується вбудований аудіопроцесор материнської плати. Якщо це так, шукайте необхідні драйвери на оптичному диску з її комплекту. Іноді в таких випадках проблема виникає не через драйвера, а через налаштувань BIOS - в них може бути включений режим підтримки специфікації AC'97 замість HD Audio (або навпаки). Якщо пошуками драйвера ви зайнялися після переходу з Windows XP на Windows 7, в першу чергу перевірте цю настройку - цілком можливо, що з драйвером все в порядку.
3
Якщо перераховані способи вирішення проблеми з драйвером не підходять, почніть з визначення марки і версії встановленої в комп'ютер звукової карти. Це можна зробити візуально - зніміть бічну панель корпусу і прочитайте відповідний напис на платі. Можна використовувати і програмний метод, якщо в систему встановлена одна із спеціалізованих інформаційних програм. Наприклад, додаток AIDA 64 в підрозділах Audio PCI/PnP і HD Audio розділу «Мультимедіа» відображає інформацію і про вбудованої, і про додаткову звукових картах.
4
Дізнавшись назву, перейдіть на сайт виробника аудіокарти і знайдіть інформаційну сторінку, що відноситься до вашої моделі - на ній, крім опису повинні бути посилання на завантаження драйверів і інструкцій. А з встановленим додатком AIDA 64 шукати потрібну сторінку не доведеться - посилання на неї є в програмі нижче інформації про аудіокарті.