Як провести відкритий урок в початковій школі.

Відкритий урок в початковій школі може бути проведений за бажанням самого вчителя або на прохання навчальної комісії. Мета такого заняття полягає в демонстрації нових навчальних розробок і методичних програм. Комісія оцінює діяльність учителя і його здатність в грамотному поясненні матеріалу, роботі з дітьми та впровадженні власних ідей.
Інструкція
1
Перед виступом на відкритому уроці, ви повинні заздалегідь продумати хід заняття і скласти докладний письмовий план. Обміркуйте тему уроку. Вона повинна бути новою, тобто раніше не обговорюється на заняттях. Підберіть методичну та навчальну літературу. Докладний план повинен включати в себе вступну промову вчителя, пояснення нового матеріалу, обговорення і закріплення пройденої теми, виконання завдань. Бажано включити в план уроку физкульт хвилинку для дітей молодшого шкільного віку.
2
Якщо у вас є необхідне обладнання (комп'ютер, проектор та інтерактивна дошка), приготуйте презентацію або підберіть розвиваючий мультфільм, відповідний темі уроку. Також ви можете використовувати інтерактивну дошку замість звичайної дошки для наочного пояснення навчального матеріалу.
3
Перед проведенням відкритого уроку заздалегідь розкладіть на вчительському столі необхідні навчальні матеріали та план проведення заняття. Також вам може знадобитися дидактичний матеріал для пояснення нової теми. Якщо ви підготували презентацію або мультфільм для показу, то заздалегідь увімкніть комп'ютер. Подбайте про організацію місця для комісії, яка буде присутня на уроці.
4
На самому початку уроці промовте вступну промову, звернену до учасників комісії. Стисло розкажіть про тему уроку і метою заняття. Потім перейдіть до основної частини уроку, поясніть новий матеріал, покажіть презентацію або навчальний мультфільм. Після цього запитайте дітей про питання, що виникли в ході пояснення нового матеріалу. Дайте учням невеликі завдання з пройденої теми і надайте необхідну допомогу при виниклі труднощі.
5
В кінці заняття зробіть короткі висновки про пройденої теми та проведенні уроку. Вислухайте думки членів комісії та дайте відповідь на поставлені вам запитання. Намагайтеся вести себе впевнено, навіть якщо в ході уроку виникли невеликі труднощі або заминки. Подякуйте комісію за поради і присутність на занятті.