Як обробити садна й подряпини.

Подряпини і садна, якщо їх неправильно обробити, можуть завдати чимало неприємностей. Після отримання таких ран якнайскоріше повинна бути надана якісна допомога.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - 3% -ний розчин перекису водню;
  • - «Перманганат калію»;
  • - «Спиртова настоянка йоду»;
  • - стерильні бинт і вата;
  • - лейкопластир.
Інструкція
1
Першим ділом промийте рану струменем води (краще використовувати для цього кип'ячену воду). Така процедура дозволить очистити пошкоджену ділянку шкіри і область навколо нього від бруду і частинок іржі, в яких мешкають всілякі хвороботворні бактерії (збудники газової гангрени і правця).
2
Очищену поверхню шкірного покриву промийте розчином перекису водню, поливаючи із пляшечки тонким струменем. Цей розчин має дезінфікуючу дію.
3
Якщо під руками немає перекису водню, промити садна й подряпини можна слабким розчином марганцевокислого калію. Ні в якому разі не використовуйте для дезінфікування міцний розчин, оскільки висококонцентровані кристали перманганату калію можуть призвести до опіку і без того пошкодженої ділянки шкіри.
4
Обробіть область навколо пошкодженого шкірного покриву спиртовою настоянкою йоду. Після цього на рану накладіть стерильну пов'язку (якщо подряпина глибока, при накладенні стерильної пов'язки не надто щільно зводите краї рани).
5
Якщо подряпина розташована на обличчі (біля рота), після дезінфекційної обробки цей поріз краще не заклеювати пластиром, оскільки на пов'язці збиратиметься їжа і слина, що створить всі необхідні умови для розвитку хвороботворних бактерій.
6
Садно заживе набагато швидше, якщо її залишити відкритою. Але в тому випадку якщо шкірний покрив сильно пошкоджений, на цю ділянку можна накласти стерильну пов'язку. Перед її накладенням обов'язково промийте рану, дочекайтеся, поки на ній не утворюється корочка, і лише після цього забинтуйте.
Зверніть увагу
При виникненні пульсуючого болю негайно зверніться до лікаря, оскільки це ознака розпочатого нагноєння рани.
Корисна порада
Якщо рана нанесена була іржавим предметом або сильно забруднена, потрібно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою (можливо навіть знадобиться щеплення проти правця).