Що таке діабет.

Вперше про існування цукрового діабету дізналися ще в другому столітті нашої ери, але причини його появи стали ясні лише в наш час, коли була проведена паралель між роботою підшлункової залози і розвитком цього захворювання. Цукровий діабет небезпечний своїми можливими наслідками. Щоб не завдати шкоди здоров'ю, потрібно мати уявлення про те, що це за хвороба і як вона проявляє себе.
Інструкція
1
Діабет - це захворювання, викликане порушенням обміну речовин. У результаті цього в організмі перестає вироблятися потрібну кількість інсуліну, завдяки якому відбувається регулювання кількості цукру в крові. Ця речовина виробляється підшлунковою залозою. Після виявлення цього захворювання контроль над рівнем цукру в крові і коректування харчування стають обов'язковими впродовж усього життя, інакше стан може погіршитися. Підтримання цукру на нормальному рівні дозволяє вести практично такий же спосіб життя, як і у інших людей.
2
Причини цукрового діабету до кінця не вивчені, так як пояснити це раптове порушення обміну речовин медики поки не в змозі. Залежно від того, в якій кількості виробляється інсулін, діабет підрозділяється на два типи: інсулінозалежний, при якому людині необхідні регулярні ін'єкції цієї речовини, і інсулінонезалежний, найчастіше виникає при ожирінні. Останній вимагає медичного втручання лише в особливо запущених випадках, досить часто для зникнення симптомів пацієнту необхідно лише змінити систему харчування і схуднути.
3
Симптоми цукрового діабету різняться в кожному конкретному випадку, іноді ознаки відсутні взагалі і захворювання діагностується лише при здачі аналізів. Загалом про наявність цукрового діабету можуть свідчити підвищена спрага, часте сечовипускання, втрата ваги, слабкість і відчуття втоми. Іноді спостерігаються проблеми із зором, відчуття оніміння в кінцівках, судоми в м'язах.
4
Якщо не лікувати діабет, то він може привести до таких ускладнень здоров'я, як сліпота, ниркова недостатність, захворювання кровоносних судин. Саме через проблеми з останніми у людей, що страждають діабетом, часто бувають інсульти. Тому важливо своєчасно діагностувати захворювання і вжити заходів до недопущення розвитку ускладнень.