Як накопичити гроші.

Життя від зарплати до зарплати оптимізму не додає. Щоб дозволити собі великі покупки або несподіваний відпустку за кордон, потрібно мати хорошу заначку. Навчіться збирати гроші, і тоді вам не доведеться оббивати пороги банків у пошуках кредитів.
Інструкція
1
Розставте правильно пріоритети. Зрозуміло, що хочеться і шубу купити, і на море з'їздити, і машину поміняти. Але якщо ви будете збирати на все відразу, в результаті залишитеся взагалі без накопичень. Визначте для себе одну мету і починайте відкладати невеликі суми тільки на неї. А коли ви придбаєте, що хотіли, ставте іншу мету.
2
Оцініть вірно свої можливості. Якщо ваша зарплата не більше 25 тисяч, чи є сенс збирати на будинок в Майамі? Займіться підвищенням кваліфікації, знайдіть більш високооплачувану роботу, а потім вже і на будиночок відкладайте. А поки можна збирати на квиток до Америки. Раптом вам там не сподобається?
3
Порахуйте, яку суму ви зможете безболісно відкладати з кожної зарплати. Ні в якому разі не варто позбавляти себе необхідних речей і маленьких радощів. Інакше спокуса покінчити з накопиченням і витратити все, що вдалося відкласти, буде занадто великий. Зазвичай відкладати 10 відсотків від загального доходу в скарбничку може дозволити собі будь працююча людина. Якщо ваш дохід вище середнього, можна відкладати від 15 до 50 відсотків, не відмовляючись від звичного способу життя.
4
Зберігайте гроші там, де ви не зможете їх взяти моментально. Відкрити вклад у банку з хорошими відсотками з можливістю поповнення - відмінний варіант. Звичайно умови таких вкладів такі, що при знятті суми завчасно, всі накопичені до цього відсотки згоряють. Погодьтеся, прикро втратити гроші, які були майже у вас в кишені. Тому навряд чи ви побіжите в банк, коли вам захочеться раптом побалувати себе. А найбільш ненадійні способи зберігання грошей - це на депозитної картці або будинку в коробці з-під взуття. Знищити таку заначку легше простого.
5
Заохочуйте себе. Як тільки ви заробите третину від запланованої суми зробіть собі подарунок, і необов'язково матеріальний. Можна влаштувати незапланований вихідний або провести весь вечір біля телевізора, відклавши всі справи. І при накопиченні другої третини не забудьте знову себе побалувати. А коли вся сума буде у вас на руках, відкладіть з неї хоча б кілька рублів. Це буде початком майбутніх накопичень на нову мету.
До зрілого віку у людини, як правило, накопичується великий життєвий і професійний досвід. Але ось сил з роками стає тільки менше, а хвороб-більше, тому життя на порозі пенсійного віку стає дорожче і складніше. Щоб старість перетворилася в період, коли можна відпочивати і насолоджуватися спокоєм, про неї необхідно подбати заздалегідь.
Інструкція
1
Відкрийте вклад у банку і відносите туди 10% свого доходу. На перший погляд, сума може здатися невеликий, але через кілька років дохід може стати цілком відчутним. Поклавши гроші на вклад, ви тим самим зможете захистити свої гроші від інфляції. Обов'язково моніторьте нові пропозиції - так ви зможете знайти процентну ставку, найбільш вам підходящу.
2
Вкладайте гроші в золото, срібло або паладій. При цьому можна як купити злитки, так і просто відкрити металевий рахунок. Якщо ви виберете перший варіант, майте на увазі: в майбутньому, якщо вирішите продати дорогоцінні метали, з вас віднімуть податок у розмірі 18%. У цьому плані зручні як раз рахунку: ви завжди зможете їх знеособити, а крім цього, їх зручно поповнювати і з них вам не треба буде платити податки.
3
Одним із способів накопичення і примноження грошей є ПІФи (пайові інвестиційні фонди). ПІФ - це колективний фінансовий інструмент, за допомогою якого кошти, зібрані з інвесторів, об'єднуються в спеціально створений фонд. Якщо ви вирішите скористатися цим інструментом, попередньо зважте свої можливості і виберіть надійний інвестиційний фонд.
4
Ще один інструмент накопичення грошей - вкладення накопичувальної частини пенсії до недержавного пенсійного фонду. Прибутковість ваших пенсійних накопичень в цьому випадку набагато вище, ніж якби вони залишалися в державний пенсійний фонд. Крім цього, ви можете поповнювати свій рахунок особистими заощадженнями.
5
Купуйте інвестиційні монети. Багато банків пропонують такий спосіб вкладення грошей. Ви можете придбати монети із золота і срібла, а коли вам знадобляться кошти - продати монети банку назад. Є у цього способу й недоліки: монети важливо правильно зберігати, інакше навіть невелика подряпина або потертість коштуватиме вам 50% вартості.
6
Вкладайте кошти в акції. Акції - це скоріше довгострокове вкладення. Однак зверніть увагу на те, що ціни на акції схильні до великих коливань, а значить ви завжди ризикуєте. Щоб купити акції, вам необхідно відкрити брокерський рахунок в будь-якій організації, що надає брокерські послуги. За ведення рахунку доведеться заплатити комісію.