Як порахувати виручку. порахувати за тиждень дохід торгового підприємства.

Після законодавчого скасування необхідності застосування касових апаратів для платників єдиного податку на поставлений дохід зникла і відповідна обов'язок вести касову книгу, яка складається за Z-звітів. Однак це не заважає порахувати виручку , користуючись засобами управлінського обліку.
Інструкція
1
Зазвичай в кожній торговій точці продавцем ведеться так звана книга доходів і витрат, в якій враховується надходження виручки від продажу товарів і розрахунки з постачальниками, якщо вони здійснюються за фактом поставок. Щоб порахувати виручку за певний період, потрібно скласти всі надходження по приходу. Якщо відняти з них загальну суму витрат за той же період, то можна порівняти отриману суму з наявною. Таким чином, можна здійснювати контроль продавця. Однак цей спосіб можна використовувати лише як міру оперативного контролю, оскільки продавець має можливість як завищувати, так і занижувати записані в зошит доходів і витрат цифри.
2
Тому регулярно використовується інший спосіб порахувати виручку і зробити перевірку - систематична інвентаризація. Для цього один раз протягом певного періоду часу, наприклад, одного місяця, проводиться повна інвентаризація. До цифрам, отриманим після ручного підрахунку залишків по кожному виду товару, додаються вироблені за даний період часу закупи і віднімаються продажу. Отриманий розрахунковим способом залишок повинен збігатися з фактичною наявністю товарів.
3
Скориставшись вищеописаним засобом контролю, ви можете порахувати виручку від реалізованих товарів за певний проміжок часу. Щоб порахувати виручку , знайдене за результатами інвентаризації кількість проданих товарів помножте на ціну продажу даних товарів. Таким чином, ви не тільки порахуєте виручку , але і виявите суми недостач, які зазвичай розподіляються на продавців або, навпаки, надлишків, які слід оприбуткувати.