Як захистити себе від смогу.

Єдина і, мабуть, сама розтиражована ЗМІ рекомендація, як захиститися від смогу - носити медичну маску. Однак маски - не панацея, а при поганій якості виконання вони можуть навіть зашкодити здоров'ю. Справа в тому, що маски здатні пропускати дим, а пори у них досить великі і не перешкоджають шкідливим часткам потрапляти в носоглотку. Але чим тоді захистити себе від смогу, якщо він знову накриє міста, як це трапилося влітку 2010 року в столичному регіоні?
Інструкція
1
Від смогу потрібно рятуватися не тонкі паперовими медичними масками, а спеціальними респіраторами, головне призначення яких - фільтрація дрібнодисперсних часток (типу Р-2, Р-3), або протигазами. Респіратори носити рекомендується тільки в періоди максимального задимлення. Якщо ви вирішите скористатися 8-шарової ватно-марлевою пов'язкою, то хоча б регулярно зволожуйте її водою. Запам'ятайте: шкідливі і небезпечні гази, такі як чадний газ або оксиди азоту, жодна маска або пов'язка не усуне з вдихуваного повітря.
2
Постарайтеся не виходьте на вулицю під час найбільшого задимлення. Можна добре запечатати свій будинок, це також може вберегти від вдихання зважених часток. При ретельної герметизації в приміщенні концентрація диму буде на третину разреженней, ніж зовні. І все ж дрібнодисперсні частинки (наприклад, PM 10), шкідливі для організму, проникають в будь-яке приміщення.
3
При можливості на тривалий час покиньте задимлене місто. Якщо ж ви змушені залишатися в місцевості з постійним задимленням, виконуйте елементарні рекомендації: мінімум фізичних вправ, відмова від куріння, постійний моніторинг власного стану здоров'я, особливо якщо ви схильні до захворювань дихальної та серцево-судинної систем. Справа в тому, що фізична активність призводить до більш глибокого і прискорене дихання, а це тільки збільшує навантаження на легені. Особливо сильно страждають від смогу астматики, яким рекомендовано знайти спосіб покинути задимлену зону.
4
Зволожуйте повітря в приміщенні, де проводите велику частину дня. Добре обзавестися потужним зволожувачем. Якщо такої можливості немає, розвішані мокрі рушники, розставте ємності з водою і розпилювати воду з пульверизатора. Пийте якомога більше рідини (вода, зелений чай, соки) - від 2 літрів на добу. Осідаючу на підлозі і поверхнях меблів сажу видаляйте вологими ганчірками.