Як зробити літній душ на дачі.

Дачні ділянки не завжди розташовують всіма зручностями, до яких ми звикли в міських квартирах. Щоб мати можливість змити втому після трудового дня, на дачі потрібен літній душ. Його можна виконати з простого матеріалу, який завжди знайдеться на садовій ділянці.
Вам знадобиться
  • - вагонка;
  • - труби;
  • - дошки;
  • - ємність для води на 100-200л;
  • - водонепроникна шторка;
  • - руберойд для покрівлі;
  • - кріпильний матеріал;
  • - теслярський інструмент.
Інструкція
1
Оберіть вид душаЛетній душ можна зробити по-різному: у вигляді легкого споруди з ємністю для води, що нагрівається від сонця, або облаштувати стаціонарний душ з підігрівом. Якщо ви не хочете витрачати великих коштів на такий пристрій, обмежтеся простою конструкцією.
2
Знайдіть місце При виборі місця для душа слід врахувати два фактори: освітленість і рельєф. Для природного нагріву води в баку потрібно багато тепла. Знайдіть відкрите місце, де сонце припікає більшу частину дня - тоді вода в ємності добре прогріється і не охолоне до пізнього вечора. Щоб був хороший відтік, розташуйте споруда на височини. Влаштуйте невеличку канавку, в яку по трубі буде збігати стічна вода.
3
Підберіть конструкціюПростой варіант душу можна зробити з підсобних матеріалів: дощок, рейок, старої цегли. Наприклад, на готову опору встановіть металевий бак з краном і душовим ріжком. Обгородіть цей простір шторками, зафіксованими зверху на обручі. Якщо ви хочете більш добротну конструкцію - зробіть душ з глухими стінками.
4
Зміцніть площадкуЧтоби споруда стояла міцно і не завалилося, попередньо зробіть укріплене підставу. Для цього вбийте в землю металеві або азбестоцементні труби (1,5-2 м) діаметром 90-100мм. Встановіть на майданчику міцний дерев'яний каркас висотою 2,5-3,0 м. Не забувайте про те, що кабінка повинна бути зручною - передбачте її розміри не менше 100х100 см.
5
Обшийте каркас дошками або вагонкою, зробіть відведення води і покладіть підлоги. Ємність для води встановіть на даху над каркасом. Стіни зсередини покрийте захисним шаром лаку або пофарбуйте. Проведіть всередину кабінки трубку з душовим ріжком і прикріпіть поличку для мила і мочалок. Відокремте мийне відділення від роздягальні. Для цього можна скористатися водонепроникної шторкою, яка захистить одяг від бризок.
6
Купуйте готовий душЕслі ви не володієте достатнім майстерністю, купіть готовий садовий душ. Це може бути переносна або стаціонарна установка. Такі споруди мають естетичний вигляд і чудово вписуються в садовий ландшафт.
Зверніть увагу
Якщо душем буде користуватися багато людей, потрібно відвід великого кількість води. Щоб стоки не застоювалася, слід подбати про їх утилізації. Для цього потрібно зробити спеціальну зливну яму або встановити септик для літнього душа.
Корисна порада
вимостити підхід до літнього душу. Доріжки можна зробити з різних матеріалів: піску, дерева, цегли, бетону, тротуарної плитки.