Як визначити сінну лихоманку.

Сінна лихоманка має друге медична назва - алергічний риніт. Сінна лихоманка проявляється у вигляді алергічної реакції на пилок рослин або інші мікроскопічні речовини, що з'являються в повітрі в певний сезон. Як визначити у себе дане захворювання?
Інструкція
1
Імунна система організму людини сприймає алергени (цвіль, пилок, лупа) як якогось агресора і реагує, виділяючи при цьому в кров хімічну речовину - гістамін. Ця речовина, в свою чергу, викликає почервоніння і припухлість пазух носа і слизових оболонок очей, що і викликає нежить. Гістамін сприяє тому, що рідини потрапляють в тканини носа, це призводить до свербіння і гіперемії.
2
Алергія на пилок може стати причиною набряків Квінке, алергічної кропивниці, загострення або розвитку бронхіальної астми. При сінну лихоманку може страждати нервова система, можлива поява нападів мігрені, також описані випадки епілепсії пилкової. При попаданні пилку в шлунок з їжею можливі нудота і блювота, сильні болі в животі в поєднанні з кропив'янкою.
3
Симптоми сінної лихоманки можна виявити по появі раптового нежиті (водянисті безбарвні виділення, чхання), набряку очей і сильного стомлення. Захворювання може з'явитися в абсолютно будь-якому віці, але у більшості людей сінна лихоманка з'являється у віці до тридцяти років і потребує лікування.
4
При виникненні підозри на алергічний риніт слід негайно звернутися до фахівця. Саме лікар зможе повністю діагностувати захворювання, грунтуючись на симптомах та медичний огляд. Проба на алерген допоможе з точністю визначити, пилок якої рослини викликає гостру реакцію організму.
5
Алерголог завдає концентрати потенційних алергенів на шкіру спини і рук за допомогою пластикових паличок, після чого краплі вводять уколом в епідерміс (зовнішній шар шкіри). Процедура не викликає кровотечі, абсолютно безболісна і безпечна для вашого здоров'я. Якщо через двадцять хвилин шкіра починає червоніти, свербіти і опухати, це свідчить про наявність алергічної реакції на певну речовину.