Як почистити мельхіор. Як почистити добре і швидко мельхіор.

Столові прибори і посуд з мельхіору дуже красиві. На жаль, цей матеріал дуже примхливий у використанні і легко темніє. До того ж, на ньому можуть з'являтися плями від різних хімічних речовин, буквально спотворюють річ. Інакше кажучи, будь-які мельхіорові предмети, будь то посуд і столові прибори, потребують своєчасної регулярного чищення. Щоб результат був позитивним, чистити мельхіор треба правильно і акуратно відповідними засобами.
Вам знадобиться
  • нашатирний спирт, сіль, засіб для миття посуду
Інструкція
1
Починати чистку мельхіорових предметів треба з звичайного відмивання поверхневої бруду. Якщо річ сильно забруднена або на ній є застиглий жир, спочатку доведеться зняти бруд за допомогою теплої води і звичайного засобу для миття посуду.
2
Очищений від жирного нальоту предмет можна ще раз вимити прохолодною водою з невеликим додаванням нашатирного спирту. Якщо метал ще не встиг потемніти, такий спосіб почистити мельхіор додасть йому приємний світлий відтінок і красивий блиск. Аналогічного результату можна добитися, потримавши предмет у воді, в якій варилися яйця, а потім витерши насухо.
3
Якщо ж на поверхні мельхіору з'явилися плями або вона потемніла, доведеться вдаватися до більш серйозних заходів. Хорошим способом очищення служить старовинний народний засіб: на літр закипаючої води кладеться столова ложка солі і шкаралупа від двох сирих яєць. Треба дочекатися закипання розчину, опустити в неї мельхіорові предмети і дати їм покипіти близько хвилини. Після процедури метал знову засяє як срібло.
4
Гарного ефекту можна домогтися, якщо опустити мельхіорову річ в нашатирний спирт, потім швидко сполоснути і витерти. Такий прийом знімає навіть застарілі темні плями.
5
Складнішим, але вельми ефективним способом очищення мельхіорових предметів є гальванічний метод. Для його здійснення буде потрібно джерело струму, оскільки в основі технології лежить електроліз. Сам метод дуже простий. У скляну ємність з водою поміщається очищається предмет, туди ж кладеться другий предмет з будь-якого металу (цвях, інша ложка, дрібна залізяка і т.п.), потім підключається електричний струм. Важливо стежити, щоб до очищенню предмету був підключений «мінус», а до допоміжного «плюс». Швидкість очищення залежить від величини напруги - чим вона більша, тим швидше відійде темний наліт. Для порівняння, при напрузі порядку 24В мельхиоровая ложка відчистити приблизно за 1 секунду.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wIEThQjUO9s
Зверніть увагу
Якщо ви віддаєте перевагу застосовувати гальванічний метод очищення, не забувайте ретельно дотримуватися техніки безпеки, щоб не отримати удар електричним струмом.