Як захиститися від шахрайства з банківськими картами.

Використання банківських карт може не тільки полегшити життя, позбавляючи від необхідності носити з собою стоси готівкових грошей, а й ускладнити її, якщо ви опинитеся жертвою шахраїв. Щоб зберегти при собі свої кошти, слід проявляти велику обережність і не піддаватися на численні виверти зловмисників.
Інструкція
1
Зберігайте свої банківські картки та ПІН-коди до них в різних місцях. Так злочинці не отримають доступ до ваших коштів, якщо викрадуть ваш гаманець. Надійніше всього тримати коди в пам'яті, але якщо робити це скрутно, банківські картки та запису з кодами слід хоча б тримати в різних кишенях і ні в якому разі не можна зберігати в одному гаманці.
2
Не дозволяйте працівникам ресторанів або магазинів знімати гроші з банківської картки поза вашого поля зору. Необхідно контролювати цю процедуру, інакше з вас можуть не тільки списати кошти в подвійному обсязі, але і скопіювати всю необхідну для виготовлення дубліката інформацію.
3
Заблокуйте свою банківську карту, якщо втратили її або у вас її вкрали зловмисники. Щоб зробити це, потрібно зателефонувати в банк, де отримували карту, і повідомити про подію. Для блокування карти ви повинні пам'ятати спеціальне кодове слово, яке потрібно буде назвати по телефону співробітнику банку.
4
Уникайте використання банкоматів, які розташовуються на вулиці. Найбезпечніше проводити операції з грошима за допомогою терміналів, встановлених всередині банків. Якщо ж гроші потрібні терміново, слід, щонайменше, вибирати банкомат, який оснащений системою відеоспостереження, щоб знизити ризик нападу злочинця. Обов'язково переконайтеся, що поруч немає підозрілих людей, які намагаються побачити набирається вами ПІН-код. Прикривайте клавіатуру однією рукою, поки інший набираєте код.
5
Уважно вивчіть сам банкомат, перш ніж знімати з його допомогою гроші. Часто на ньому зображено, як виглядають оригінальні клавіатури і картоприймач. Якщо злочинці встановили поверх справжньої клавіатури свою підроблену, за допомогою якої вони дізнаються запроваджувані коди, ви зможете впізнати підміну. Іноді злочинці зламують програмне забезпечення банкомата, тому, щоб захиститися від шахрайства, краще підшукати інший термінал, якщо ваш поводиться незвично, перезавантажується і підлягає не реагує на натискання клавіш.