Як впоратися з хвилюванням перед іспитом.

Хвилювання перед іспитом - це явище абсолютно природне. Головне-знати, як з ним впоратися і повернути собі концентрацію і впевненість у своїх силах.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка;
  • - конспекти до іспиту;
  • - улюблений фільм;
  • - цікава книга;
  • - чорний чай;
  • - шоколадка або цукерки.
Інструкція
1
Не приймайте заспокійливого напередодні іспиту або вранці, безпосередньо перед самим іспитом. Це зробить вас сонним, неуважним і не здатним на швидку реакцію, що особливо важливо під час відповідей на питання викладача. Якщо ви брали курс заспокійливого, то закінчите його за день до іспиту.
2
Концентруйтесь не так на дні іспиту, а на своїй підготовці до нього. Придумайте для себе план підготовки, намалюйте у вигляді схеми або просто запишіть, щоб у вас було уявлення про те, як багато ви вивчаєте за день. Це допомагає сконцентруватися на підготовці, не думати про сам іспиті і набути впевненості у своїх силах.
3
Розподіліть час підготовки так, щоб напередодні іспиту у вас залишався вільним весь вечір. Нічого більше не вчіть, все, що ви повинні були вивчити і могли, вже зробили. Присвятіть цей вечір речам, які ви любите: подивіться улюблений фільм, погуляйте з друзями, почитайте цікаву книгу, сходіть в кіно і т.д.
4
Увечері лягайте спати раніше. Не вчіть до половини ночі або до самого ранку, тому що ймовірність того, що ви щось запам'ятайте, досить низька, а от імовірність того, що ви будете сонним і неуважним на іспиті, досить висока.
5
Не пийте з ранку каву. Якщо ви відчуваєте себе млявим і сонним, то краще випийте солодкого, міцного чорного чаю. Він допоможе підбадьоритися і не буде викликати у вас сповільнену реакцію, як у випадку з кавою.
6
Обов'язково щільно поснідайте і з'їжте що-небудь солодке: шоколадку або цукерку. Адже через стрес організм витрачає багато калорій. До того ж, це допоможе роботі головного мозку, додасть вам сил і не відволікатиме на думці про те, що потрібно що-небудь перекусити.
Зверніть увагу
Хороше самопочуття, уважність, концентрація і швидкість реакції допоможуть на іспиті набагато більше, ніж зазублена інформація, яка в сонній голові перемішується в абсолютну «кашу».