Як не кидати зчеплення. навчитися працювати зчепленням.

Різке відпускання педалі зчеплення - найпоширеніша проблема освоєння азів водіння у новачків. Невміння плавно і акуратно рушати з місця притаманне не тільки дівчатам, але і молодим людям, вперше сів за кермо автомобіля.
Вам знадобиться
  • - автомобіль;
  • - вільна площадка;
  • - стаканчик;
  • - вода.
Інструкція
1
Причинами різкого скидання педалі зчеплення, як правило, є «нерозуміння» автомобіля і зайве хвилювання. Якщо з останньою причиною все ясно, то першу необхідно пояснити. Щоб автомобіль не здавався незручним в управлінні і громіздким, його потрібно «відчути».
2
Існують практичні вправи на освоєння плавного вичавлювання і відпускання педалі. Для придбання перших навичок виберіть площадку, вільну від машин і людей. Досить ділянки розміром 30Х30 м. Перегон машини до цієї площадки повинен здійснювати водій.
3
Перша вправа направлено на утримання оборотів двигуна. Помістіть праву ногу над акселератором. Вичавте педаль зчеплення і включіть першу передачу. Відпустіть ручку ручного гальма, продовжуючи тримати зчеплення вичавленим. Так ви підготували автомобіль до вправи.
4
Почніть відпускати педаль зчеплення дуже повільно, при цьому стежте за поведінкою автомобіля: двигун буде навантажуватися, його обороти почнуть падати. Ваша ліва нога повинна запам'ятати це положення спрацьовування зчеплення.
5
Як тільки ви відчуєте, що мотор зреагував зниженням оборотів, припиніть в даній вправі відпускати зчеплення. Зробіть невелику затримку і вичавіть педаль, потім вимкніть передачу. Якщо двигун, зменшивши оберти, не заглох, мета вправи досягнута. Якщо ж заглох, виконайте вправу знову.
6
Наступна вправа направлено на плавність вичавлювання педалі. Для його проведення необхідно взяти пластиковий стаканчик, доверху наповнений водою. Суть цієї вправи полягає в тому, щоб судити про те, як плавно ви рушаєте з місця за рівнем води, що залишилася в склянці наприкінці вправи. Якщо стакан як і раніше повний, ви все зробили правильно. Якщо ж ні - вам необхідно попрактикуватися в попередній вправі.