Де знайти матрицю для ноутбука.

Матриця є головним і найдорожчим компонентом рідкокристалічного екрана ноутбука. Будучи досить крихким елементом, вона може легко вийти з ладу - наприклад, при ударі. Заміна матриці не представляє великої складності, тому цілком може бути виконана самостійно.
Щоб відремонтувати вийшов з ладу ноутбук, вам знадобитися нова матриця. Є три основні варіанти пошуку: насамперед, спробуйте придбати її в одній з ремонтних майстерень. Але будьте готові до того, що вам відмовлять у продажу або продадуть її за завищеною ціною. Майстерням невигідно продавати комплектуючі, тому майстер швидше запропонує вам принести ноутбук для ремонту, ніж продасть запасну часть.Второй варіант - пошукати несправний ноутбук з такою ж матрицею на ринку. Іноді сам ноутбук може бути сильно пошкоджений, але його екран ще може послужити. Недолік методу полягає в неможливості перевірити справність матриці на місці. Нарешті, третій варіант - спробувати пошукати матрицю в інтернет-магазинах. Даний спосіб найвигідніший, покупка обійдеться вам приблизно в суму від трьох до п'яти тисяч рублів, залежно від розміру і типу матриці. Але на її доставку поштою може піти до місяця і больше.Перед тим як почати пошуки нової матриці, переконайтеся в тому, що стара дійсно несправна. Якщо екран розбитий, в цьому випадку питань не виникає, матрицю треба міняти. Але якщо екран не світиться, проблема може бути не в матриці. Включивши ноутбук, посвітити на матрицю ліхтариком. Придивіться - якщо на екрані видно слабке зображення, то матриця в порядку, просто відсутня підсвітка екрану. Причиною, як правило, стає згоріла мікросхема інвертора або згоряння самої лампи подсветкі.Еслі несправна саме матриця, для її заміни спочатку витягніть за допомогою викрутки або шила гумові пробки, на які спирається екран при закритті. Під пробками знаходяться гвинти, акуратно їх викрутити. Тепер роз'єднаєте половинки кришки екрану, для цього в щілину між ними вставте щось плоске і тонке - наприклад, лезо ножа, кредитну карту і т.п. Половинки кришки кріпляться на засувках, тому їх поділ може супроводжуватися досить гучним треском.Сняв пластикову окантовку екрана, ви побачите гвинти, що кріплять екран. Викриття їх, після чого, підклавши м'яку тканину, акуратно витягніть матрицю. Від'єднайте йдуть до неї шлейфи. Тепер можна встановити нову матрицю і зібрати все в зворотному порядку.
Екран ноутбуків створений на основі рідкокристалічної матриці, що є одним з найважливіших і дорогих елементів комп'ютера. Знання основних параметрів матриці може допомогти як при виборі ноутбука, так і при його самостійному ремонті.
В основі всіх сучасних рідкокристалічних дисплеїв лежать відкриті в 1888 році біологом Фрідріхом Райнітцером рідкі кристали. Одним з їх найважливіших властивостей є здатність упорядковувати молекули під впливом електричних полів. Бурхливий розвиток електроніки в двадцятому столітті спочатку призвело до появи монохромних, а потім і кольорових рідкокристалічних дисплеїв. Основними елементами РК-дисплея є РК-матриця, лампи її підсвічування, шлейф для підключення і металева рамка жорсткості. Сама матриця складається з двох прозорих електродів, між якими знаходяться рідкі кристали, і двох взаємно перпендикулярних поляризаційних фільтрів. Молекули рідких кристалів спочатку орієнтовані в одному напрямку, зовнішнє електричне поле змінює їх орієнтацію, що дозволяє змінювати прозорість екрану. Щоб управляти кожним пікселем екрана окремо, використовується адресація по рядках і стовпцях. Для забезпечення потрібної яскравості зображення застосовується підсвічування, зазвичай в якості джерела світла встановлюють мініатюрні люмінесцентні лампи або светодіоди.В ноутбуці матриця знаходиться безпосередньо під зовнішнім захисним шаром екрану. Слід враховувати, що РК-матриця є одним з найбільш уразливих елементів комп'ютера, тому слід оберігати її від ударів і інших механічних пошкоджень. У разі порушення цілісності матриці її доведеться міняти. Як правило, цю операцію здійснюють у сервісних центрах, але її можна виконати і самостоятельно.Чтоби дістатися до матриці, необхідно розібрати екран ноутбука, для цього спочатку треба акуратно підчепити викруткою і витягнути гумові заглушки, на які екран спирається в закритому стані. Під ними знаходяться шурупи, їх треба викрутити. Після цього можна буде зняти зовнішню пластикову рамку. Вона додатково кріпиться засувками, тому її зняття може супроводжуватися досить гучним треском.Сняв рамку, ви побачите матрицю, утримувану декількома гвинтами, зазвичай двома. Їх теж слід відкрутити. Після цього ви зможете зняти її і покласти екраном вниз на м'яку тканину. Зверніть увагу на шлейфи, їх необхідно акуратно відключити від роз'ємів. Процедура розборки закінчена, матриця знята. Тепер її можна замінити новою і виконати збірку в зворотній последовательності.Прі виборі ноутбука слід поцікавитися типом дисплея. Зокрема, світлодіодне підсвічування матриці набагато надійніше, ніж виконана на основі люмінесцентних ламп. Крім того, вона набагато економічніше, що дозволить ноутбуку набагато довше працювати від акумулятора.