Як підключити 2 жорстких диска. Як підключити другий HDD.

Рано чи пізно у кожного користувача комп'ютера виникає проблема: на один встановлений жорсткий диск вже не збожеволіє вся інформація, яку потрібно зберегти. І, зрештою, в системному блоці комп'ютера з'являється другий, а може бути, і третій диски. Одна з основних труднощів, що виникають при одночасному підключенні 2 жорстких дисків, полягає в правильному визначенні материнською платою кожного з них, а також в пріоритетності або черговості завантаження.
Інструкція
1
По суті, випадки, коли необхідно підключити 2 жорстких диска, зводяться до двох можливостям: • один диск вже є і працює, потрібно встановити додатковий; • в комп'ютері немає ніяких накопичувачів інформації, потрібно підключити 2 жорстких діска.Поскольку перший випадок логічно випливає з другого, розглянемо ситуацію, коли потрібно підключити 2 жорстких диска в системний блок. Обесточьте комп'ютер. Покладіть його на рівну поверхню і зніміть кришку корпусу, щоб отримати доступ до материнської плати.
2
Виберіть, який з жорстких дисків буде основним, тобто активним, з якого буде завантажуватися операційна система. Визначте черговість, встановивши маленькі перемички-джампери в відповідні положення в згідно схемам, зображеним безпосередньо на кожному жорсткому диску.
3
Деякі відмінності в підключенні дисків можуть бути викликані інтерфейсом жорстких дисків. Інтерфейсу може два: ATA або SATA. При цьому ви можете підключити 2 ATA-диска на один шлейф, але SATA-диски підключаються кожен окремим кабелем, що йде до материнської плати. Також жорсткі диски з інтерфейсом SATA в силу особливостей інтерфейсу підключення не потребують будь-яких додаткових змін установок джамперів при підключенні до контролера, як при установці положення master/slave у IDE дисків інтерфейсу ATA.
4
Коли ви розібралися зі шлейфами і інтерфейсом, а також визначили пріоритетність завантаження за допомогою джамперів, почергово встановіть жорсткі диски в спеціально призначені для цього пази в системному блоці. Підключіть до 2 жорстким дискам кабелі, що йдуть до материнської плати, а також дроти напруги, що йдуть від блоку живлення.
5
Увімкніть комп'ютер і зайдіть в настройки BIOS. Якщо жорсткі диски не визначилися автоматично, зробіть їх ідентифікацію вручну відповідною командою. Після чого збережіть зміни і вийдіть з BIOS.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NLyk_l7vxHc
Для підключення до комп'ютера в якості другого жорсткого диска зовнішнього пристрою, призначеного для роботи через USB-порт, достатньо тільки підключати провід відповідні роз'єми на корпусах обох пристроїв. Складніший процес установки стаціонарного жорсткого диска в якості другого основного накопичувача в системному блоці комп'ютера. Нижче описана послідовність дій саме для цього варіанта.
Інструкція
1
Завершіть роботу операційної системи, вимкніть комп'ютер і від'єднайте кабель. Розташуйте системний блок таким чином, щоб мати вільний доступ до обох його бічних поверхнях.
2
Зніміть обидві бічні панелі. Як правило, для цього достатньо відкрутити по два гвинтика, що з'єднують їх із задньою панеллю, а потім зрушити сантиметрів на 5 назад і прибрати куди-небудь не дуже далеко.
3
Встановіть новий жорсткий диск в один з вільних слотів в корпусі. Робіть це акуратно, щоб не від'єднати випадково проводів, яких усередині корпусу є з надлишком. Роз'єми для підключення живлення і шини даних повинні бути з боку материнської плати, а закріплюється жорсткий диск чотирма гвинтиками - по два з кожного боку корпусу системного блоку. Як зразок розміщення та закріплення використовуйте вже встановлений вінчестер.
4
З'єднайте кабелем живлення і кабелем даних («шлейфом») новий жорсткий диск і материнську плату. Ці дроти розрізняються залежно від типу встановлюваного вінчестера (IDE або SATA), але в будь-якому разі їх роз'єми мають несиметричну форму і вставити коннектори можливо тільки одним способом, тому помилитися ви не зможете. Знайти потрібні слоти на материнській платі вам допоможе вже встановлений жорсткий диск - шукані роз'єми повинні розташовуватися поруч з тими, які використані для його підключення. На корпусах вінчестерів, що використовують шину IDE, є перемички, за допомогою які встановлюється ієрархія встановлених в комп'ютер дисків - один з них повинен бути позначений як первинний, а всі інші - як вторинні. Однак у більшості випадків використовувати їх немає необхідності, так як BIOS здатний сам розібратися в конфігурації пристроїв при встановлених за замовчуванням перемичках.
5
Переконайтеся, що ви нічого не порушили всередині корпусу системного блоку в процесі установки і не забули в ньому інструментів. Не поспішайте закривати корпус - варто спочатку перевірити результат виконаної операції. Підключіть всі необхідні дроти, останнім з яких повинен стати мережевий кабель. Потім увімкніть комп'ютер і зайдіть в настройки BIOS, щоб переконатися, що він зміг впізнати новий пристрій. Після цього вимкніть комп'ютер і встановіть на місце бічні поверхні системного блоку.