Що таке генератор.

Слово «генератор» походить від латинського слова generator і означає «виробник». У загальному понятті генератор являє собою пристрій, машину або апарат для виробництва будь-якого продукту, в даному випадку перетворення енергії. Якщо ви досі не знаєте, що таке генератор, прийшло саме час докладніше дізнатися про це.
Генератор - це своєрідний агрегат, який призначений для живлення електрикою пристроїв автомобіля і заряджання акумулятора при роботі двигуна на середніх і великих оборотах. Генератор включений в мережу паралельно акумулятора автомобіля, тому здійснювати зарядку і живити пристрої він буде лише в тому випадку, якщо його напруга буде вище, ніж у акумулятора. Даний процес відбувається, якщо двигун працює на НЕ холостих обертах, так як напруга струму, який виробляє генератор, повністю залежить від швидкості обертання ротора. При збільшеній частоті обертання ротора, напруга здатне перевищити потрібне. Тому генератор повинен працювати в парі з регулятором напруги, який підтримує його в межах 13,5-14,2 Вольта. У залежності від марки автомобіля, генератор встановлюється в корпусі або окремо. Принцип дії генераторів грунтується на явище електромагнітної індукції. Коли в провіднику индуктируется ЕРС, провідник в цей час рухається в зоні магнітного поля, перетинає силові лінії. Тому провідник може розглядатися як джерело електричної енергії. Такий метод отримання ЕРС, при якому провідник пересувається в магнітному полі, опускається вниз або піднімається вгору, недостатньо зручний при його застосуванні. У пристрої генератора використовується не прямолінійний рух провідника, а скоріше обертальний, що набагато ефективніше. Конструкційна схема генератора в основному складається з системи магнітів або електромагнітів, що створюють системи провідників, які і перетинають магнітне поле. Промислові та побутові генератори можуть істотно відрізнятися один від одного. Тому, щоб надалі не зіткнутися з проблемами та витратами для їх усунення, рекомендується більш ретельно ознайомитися з технічними характеристиками та особливостями різних видів генераторів.
Використання генератора в домашніх умовах дуже вигідно, але перш ніж купувати цей апарат, необхідно розрахувати точне значення споживаних потужностей. Надлишкові або недостатні значення неприпустимі.
Інструкція
1
Якщо ви зібралися купувати генератор, спочатку визначитеся з його оптимальною потужністю. Для того щоб всі електроприлади могли працювати безперебійно, розрахуйте загальну кількість кіловат, яке вони спалять одночасно (ці максимальні параметри можна знайти в технічній документації у кожного товару), після чого вже йдіть в магазин.
2
Перед розрахунком максимальної потужності задумайтеся про те, які саме прилади будуть підключені в першу чергу: з усіх, наявних в будинку, вам напевно знадобиться тільки частина. Підсумуйте потужність цих нагрівальних приладів. У їх число неодмінно включіть електроплиту і різні нагрівачі (масні, вентиляційні і т.д.). Включена на максимум, така техніка може споживати колосальну кількість електроенергії.
3
Після того як ви визначилися з переліком електроприладів, що потребують першочергового підключенні до генератора, подумайте про тих, які своєю навантаженням лягають на електромережу (теж працюючу від нього). До них можна віднести люмінесцентні лампи, дрилі, холодильники, сучасні телевізори та комп'ютери.
4
Такі прилади при включенні теж споживають досить велику кількість електроенергії, тому навантаження на мережу в момент запуску цих пристроїв буде дуже велика.
5
Не забувайте про те, що багато електроприлади мають як період активного навантаження, так і час пасивного споживання - ці два режими можуть періодично чергуватися.
6
Як тільки всі прилади були враховані, максимальне і сумарна кількість кіловат електроенергії, спожите ними, складається. Щоб виключити можливість похибок і помилок, додайте до отриманої суми 15-20% і округлятимете до цілого числа. Таким чином, ви розрахуєте максимальне навантаження на свій майбутній генератор.
7
Якщо всі ваші розрахунки виявляться вірними, то ви купите саме той товар, який прослужить довго, справно виконуючи свою функцію.