Як підключити хард.

Хард або жорсткий диск - основний накопичувач інформації в комп'ютері. З нього завантажується операційна система, і на ньому ж зберігаються численні музичні, відео та фото-архіви користувачів. Від правильності установки жорсткого диска залежить збереження записаної інформації. Тому перед початком роботи необхідно правильно підключити хард.
Інструкція
1
Перед покупкою жорсткого диска визначте, яким інтерфейсом він повинен володіти. Материнські плати старих комп'ютерів зазвичай призначені для підключення ATA-дисків. У більш нові комп'ютери жорсткі диски підключаються по SATA-інтерфейсу. Крім того, сьогодні знайти нові ATA-харди в магазинах, що торгують комп'ютерними комплектуючими, неможливо. Тому якщо вам потрібно підключити хард з інтерфейсом ATA, пошукайте пропозиції в оголошеннях про продаж б/у комплектуючих.
2
Якщо ви не знаєте, як відрізнити ATA-диск від SATA, обесточьте комп'ютер і зніміть бічну кришку корпусу системного блоку. Покладіть його, приміром, на підлогу або іншу рівну поверхню і знайдіть всередині встановлений жорсткий диск. Подивіться на провід, який йде від нього до материнської плати. ATA-кабель представляє собою 40 або 80-канальний товстий шлейф, в той час як SATA-кабель виглядає як невеликий по ширині провід найчастіше червоного кольору.
3
Якщо ж у вас не встановлено жодного жорсткого диска, знайдіть на материнській платі відповідні роз'єми для підключення хардов. За ним також можна визначити інтерфейс жорсткого диска.
4
Підключити хард не складно. Вставте його в пази, спеціально призначені в системному блоці для кріплення жорстких дисків. Закріпіть фіксують гвинтами і підключіть до нього ATA або SATA кабель. Не забудьте підключити цей кабель до відповідного роз'єму на материнській платі. Також підключіть до хард дроти, що подають живлення.
5
Увімкніть комп'ютер і увійдіть в BIOS. Жорсткий диск вже, швидше за все, визначиться. Якщо ні, то зробіть автоопределение, після чого покиньте BIOS, зберігши зміни, щоб перезапустити систему.