Як купити ЖК-телевізор. Як перевірити матрицю у жк телевізора при покупці.

Для покупки гарного телевізора з жидкокристаллической панеллю слід врахувати безліч нюансів. Крім того, важливо перевірити працездатність і якість обладнання безпосередньо перед покупкою. Це позбавить вас від можливих проблем, пов'язаних з поверненням товару продавцю.
Вам знадобиться
  • TFT-test.
Інструкція
1
Ніколи не вибирайте телевізор, орієнтуючись виключно за розміром його дисплея. Це в корені невірний підхід. Під час перегляду РК-телевізора зорово повинен знаходитися на відстані, що перевищує три діагоналі дисплея. Врахуйте це при виборі розміру матриці телевізора.
2
Якщо ви купуєте телевізор виключно для перегляду телевізійних каналів, не витрачайте гроші на пристрої з високим дозволом матриці. Для широкоформатного дисплея буде достатньо дозволу 1280х1024.
3
Зверніть увагу на час відгуку матриці телевізора. Ця характеристика важлива при перегляді фільмів з швидкою частотою зміни кадрів. Сучасні ЖК-телевізори повинні володіти матрицею з відгуком менше 6 мс.
4
При використанні телевізора днем краще вибрати пристрій з високим показником яскравості. Це забезпечить комфортний перегляд при денному світлі. Приділіть увагу контрастності дисплея. В даному випадку мова йде не про динамічної контрастності, яка досягається шляхом використання алгоритмів обробки зображення, а про конкретні характеристики матриці.
5
Якщо ви хочете мати телевізор з багатою колірною гамою, виберіть LED-дисплеї. У їх конструкції використовується світлодіодне підсвічування, що позитивно позначається на передачі кольору.
6
Обов'язково перевірте якість матриці при купівлі телевізора. Скачайте попередньо програму TFT-test на флешку і візьміть її з собою в магазин. Попросіть підключіть телевізор до ноутбука через HDMI-кабель.
7
Запустіть TFT-test. Для початку переконайтеся у відсутності «битих пікселів», По черзі запустіть одноколірні картинки для перевірки якості роботи дисплея.
8
Тепер запустіть тестування частоти зміни кадрів. Обов'язково перевірте рівномірність розподілу колірної гами і переконайтеся в тому, що сітка пікселів не містить дефектів.