Як можна визначити глибину у водоймі.

На практиці велика кількість рибалок стикається з таким непростим завданням, як визначення глибини водойми. Приїхавши на незнайому річку чи озеро, навіть досвідчений рибалка не знає особливостей дна і глибини. А адже ця інформація - запорука успішної риболовлі.
Вам знадобиться
  • - глибиномір;
  • - ехолот.
Інструкція
1
Глибину водойми можна виміряти за допомогою невеликого глибиноміра. Ставити важкий глибиномір небезпечно, тому що можна запросто обірвати волосінь при занедбаності. Кількість клювань буде залежати від того, з якою точністю виставлена глибина спуску. Також можна визначити глибину водойми за характером води. Якщо вона в одному місці темніше, ніж в інших частинах, це означає, що саме тут найглибше місце. Вода гладка, але в одному місці рябить - це мілина.
2
Пологі берега водойми свідчать про плавний ухилі дна в середині русла. У даних ділянках дно часто рясніє сходять до фарватеру піщаними косами. Глибина водойми з увігнутим берегом завжди більше, ніж з опуклим берегом. Слід враховувати це при виборі місця.
3
Поширеність і висота заростей водної та надводної рослинності можуть служити одним з показників глибини водойми. Найчастіше рослини щільно заселяють глибину 0,5-2 метра. На такій глибині відмінно росте очерет, рогіз, осока, рдести, стрілолист і хвощі, а також нитчасті зелені водорості. Озерний очерет і очерет зустрічаються в прибережній зоні озера з постійним рівнем води. Ростуть на глибині до двох метрів, а у водосховищах із зміною рівня води по сезонах - до трьох метрів.
4
Кубушки і біле латаття в озерах зустрічаються до глибини трьох метрів від урізу води, у водосховищах з спрацювання сезонного рівня - до чотирьох метрів. Уруть, роголістнік і елодея - до чотирьох метрів. Нитчасті зелені водорості залежно від ґрунту, рельєфу і проточності водойми ростуть до глибини чотирьох метрів, рідко - на трохи більш глибоких місцях.
5
Скористайтеся для визначення глибини водойми ехолотом, який є відмінним пристроєм, що значно полегшує процес риболовлі. Опустіть датчик приладу у воду і включіть ехолот. На екрані відразу з'явиться рельєф дна, точне визначення глибини і наявність тієї чи іншої риби у водоймі.